| Alexysertd a întrebat:

M-am indragostit de o fata si i-am spus ca imi place de ea si mi- zi s ca ii ola de altcineva.Ce sa fac ca nu pot sa o scot din minte?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nu ai cum, acolo va ramane mereu.

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pai Incearca sa o cuceresti, dar vezi sa o faci in un mod mai subtil nu cu forta big grin poate se indragosteste de tine.Si daca nu reusesti si vrei sa o scoti din cap,pur si simplu umpeti timpu cu altceva, iesi cu alte fete, vorbeste, socializeaza, fa-ti temele.

| mimiwewem a răspuns:

Pur și simplu nu te mai gândi la ea.

| Oana92 a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu altceva, iesi cu prietenii, plimba-te, gaseste-ti un hobby si...ai rabdare, cu timpul o sa uiti! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastreaz-o in minte ca nu ai ce face, dar cauta pe altcineva.Mult noroc

| stark47 a răspuns:

Stai calm, asa cum a venit sentimentu la fel si pleaca.
nu a zis nimeni ca e usor insa stii cand ai un tep infipt pe undeva si te doar doar cand atingi locul?! consider ca la fel trebuie procedat si cu aceste situatii, normal ca te doare, dar daca lasi locul ala din mintea ta neatins, la un moment dat devii imun
succes(vai tu ca am descoperit si leacul pentru despartiri laughing )

| SpeșălGirl a răspuns:

Pur si simplu nu te mai gandesti la ea.si mie imi placea de un baiat,cand trecea pe langa mine mai ca lesinam, eram in stare sa fac aproape orice numai ca sa fiu cu el.L-am ajutat oricand, i-am oferit tot, dar sentimentele lui nu s-au schimbat pentru mine, asa ca am ramas prieteni.Eram atat de trista, in ziua in care toate visele cu el mi s-au distrus, ma uitam pe geam si deodata imi spun: ''Ia stai! Da' ce-s eu? Sunt cumva proasta? Depind eu de cineva? NU!''.Nu are nici un rost sa-ti complici viata, vei gasi alta fata, apoi alta si tot asa.Gandeste-te ceva tu nu te-ai nascut pentru ea, e o simpla fata, nu merita sa te strofoci atat.

| b0denN a răspuns:

Indragoste-te de alta fata! happy

| Alexysertd explică (pentru b0denN):

M-as indragosti daca as putea!