| ClaudiaAmbrus a întrebat:

M-am indragostit de un baiat dar el avea prietena. o cunosc pe acea fata. suntem prietene destul de bune. am vorbit cu baiatul acela o perioada, pe urma a crezut ca prietena lui s-a despartit de el doar pentru mine, dar nu era adevarat ( ea nu il iubea, era doar de "vrajeala " cu el). nu a vorbit cu mine 3 luni. apoi am luat din nou legatura...ii trecuse supararea ( el e din fire putin mai sensibil si arogant). vorbea frumos cu mine ( nu ca inainte), povesteam, glumeam impreuna...dar eram la scoli diferite destul de departate. i s-a stricat cartela Orange si nu am mai vorbit cu el. cand am facut rost de numarul lui nou, nu imi raspunde, si mereu refuza apelul. sambata asta este banchetul clasei a 8a, sunt invitata, dar si el merge sad. daca o sa-l vad cu alta fata vreau sa par cat mai indiferenta. ce sa fac sa nu ma mai ignore? sau sa nu imi mai vorbeasca asa? pentru ca indiferenta doare sad sau macar sa ma placa putin sad?

Răspuns Câştigător
| KittyKit a răspuns:

Eu zic sa nu mai tajesti dupa afectiunea lui.O sa te considere o disperata.Incearca sa fii indiferenta.Nu il mai baga tu in seama.Pana la urma e doar un baiat.Merita el asa ceva? Si in plus, stii si tu ca la un moment dat toti se intorcwinking Asa ca lasa-l pe el sa vina la tine.Fii tare si ramai pe pozitii kiss

2 răspunsuri:
| stanciucristian a răspuns:

Dragostea e de rahat el trebuie sa se indragosteasca de tine si sa faca primul pas daca nu face lasa-l in pace

| Rijkin97 a răspuns:

Mai sunt miliarde de baieti pe toata planeta asta, gaseste-ti un partener dar sa nu ii faci in ciuda cu el, iti iei un partener ca sa arati ca ai trecut peste el