| TeiubescEnorm21 a întrebat:

M-am indragostit de un baiat si am obs ca ma tot priveste si cateodata cand vede ca ma uit la el zambeste sau intra in clasa...
Am multe prietene in clasa cu el...Si nu stiu cum sa fac sa ii vorbescbig grin...
Datz-mi si mie niste sfaturi...si app[Sunt ff >timidabig grin:"]
Cel mai bun raspuns=FUNDA :*!

Răspuns Câştigător
| Updew a răspuns:

Ce frumos! Îmi amintești de anii de generală când scriam bilețele. Fii atentă, să nu îți fie rușine, îl poți aborda cerându-i o carte sau un sfat în legătură cu ceva. O altă tactică ar fi să îi zâmbești și tu înnapoi, așa probabil că își va da seama că îți place. Ori poți vorbi cu o prietenă să vă facă cunoștință. Ori poți organiza o ieșire cu prietenii și roagă pe cineva(mai discret) să îl invite și pe el, asigură-te că sunt și băieți în grup, altfel nu va veni! Hmmm, altceva nu îmi vine în minte în acest moment. Sper că ți-am fost de folos si baftă!

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Incearca sa te bagi in vb cu el... intreaba`l ceva... oricee! sau intreaba`l de o colega de a lui care o cunosti si u :-d

| Deniisze a răspuns:

Buna! Din punctul meu de vedere, cred ca ar fi bine sa ceri de la prietenele din clasa cu el IDul lui de messenger si sa incepeti sa vorbiti pe mess; daca o sa incepeti sa vorbiti acolo, o sa vorbiti si in viata reala si tot asa pana se va ajunge poate la mai mult decat prietenie.Bafta!

| Prezidentul a răspuns:

Depinde dc gen e "baiatu" daca e smecher, las'o balta ca te insala laughing. daca du-te la el si spune-i "buna, imi place de tine, tie?", acum oricum poti face cu orcine, orice dupa cum vrei big grin

| mumoasa92 a răspuns:

Incearca sa te apropi de el cat mai mult vorbeste cu el si dupa 4-5 luni spune-i ce simti... daca te priveste inseamna ca si el te place si trage aer in piept si zi ce simti nu trebuie sa te rusinezi si daca e in alta clasa cheama-l putin afara si cand ii spui sa nu fiti inconjurat de colegi! multa bafta!