| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de un tanar dentist la care am fost timp de
1 luna si jumatate! Am vazut si din partea lui ceva semne ca m-ar
placea.dar nu stiu. Oricum in fata nu as putea sa i-o spun!
Am vazut ca are cont pe facebook si i-am trimis un mesaj in care
i-am spus ca m-am indragostit de el,dar dupa mi-am dat seama ca
el nu isi foloseste contul,nu intra pe facebook! Si nu a vazut mesajul
nici pana in ziua de azi!
Ma gandeam sa sun pe nr-ul de la cabinet si sa ii spun ca i-am
trimis un mesaj pe facebook si sa il rog sa intre cand are timp
(cu toate ca imi este ff rusine sa fac si asta). Si daca va raspunde
la mesaj,inseamna ca este interesat, daca nu, nu. Ce ziceti?
Este o idee buna sa procedez asa? Ce reactie ar putea avea la
telefon? Este un gest penibil?

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Domnisoaro dentistul este interesat de alta categori de domnisoare nu de paciente

| Florentina9210 a răspuns:

Eu iti spun sa nu iti mai faci sperante. El, medic iti dai seama ca are pretentie sa gaseasca pe cineva de acelasi nivel ca si el. Rareori se intampla ca un medic sa se indragosteasca de pacienta. Si de unde stii tu ca el nu are iubita? Ba chiar poate si sotie...

| DeniseMarie a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu are sotie! ESte foarte tanar!

| raluk27 a răspuns (pentru DeniseMarie):

Ok, i-ai trimis mesaj pe Facebook. Dar de ce trebuia sa actionezi ca o disperata sa ii spui ca te-ai indragostit de el? Tu cum ai reactiona daca te-ai trezi cu "m-am indragostit de tine!" de la o persoana pe care ai vazut-o doar de cateva ori? Nu asa se face.
Las-o asa. Daca te apuci sa suni, nu dovedesti decat ca intr-adevar esti o nebuna disperata, care il hartuieste.

| Florentina9210 a răspuns (pentru DeniseMarie):

Atunci daca nu are sotie, cu siguranta are iubita.

| UnBroken2016 a răspuns:

Da, deja devii penibila.

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Daca este indragostita ce sa faci? Nu mai gandim rational. Si totusi este dragut ce face big grin

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

ESte penibila pentru ca pune aceeasi intrebare de 10 ori si nu face nimic. Asta e penibil. Face parte din grupul ala de idioti care asteapta sa le pice un iubit sau o iubita din cer asa ca au ochi frumosi.

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu ii strica speranta. Pana la urma asa poate sa capete experienta, nu?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

TU cred ca nu intelegi. Daca sta sa puna aici 100 de intrebari nu capata nimic. Pana nu vorbeste fata in fata cu ala nu rezolva nimic, nu e ca putem sti sau ghici noi ce dracu vrea sau nu vrea ala.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Maestre, las-o sa-si traiasca povestea de dragoste, nu mai pune si tu presiune pe biata fata!

| DoarBogdan a răspuns (pentru UnBroken2016):

Inteleg asta. Chiar nu am vazut celelalte intrebari ale ei. Oare o sa mai puna alta intrebare? big grin

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

CUm se face mereu ca eu ajung ala al naibii? laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DoarBogdan):

As fi vrut sa spun ca nu avem nici asta de unde stii dar sunt sigur ca va mai pune vreo 15 intrebari si tot nu va vorbi cu ala.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Oaie neagra/

| pufipo a răspuns:

A 7 -a oară când întrebi.ia fată atitudine şi fă-i pasul ăsta
dacă e cu noroc, cu noroc să fie, iar, dacă nu, asta este "viaţa", treci mai departe..simplu!