| anonim_4396 a întrebat:

M-am intalnit cu fostul ieri, a fost bine, mi-a dat si o floare cu ocazia zilei de 8 martie, era putin emotionat cand mi-a dat-o. La intalnire a fost bine, am ras am glumit, dar tot nu a pomenit nimic de impacare.Ce credeti? Sa mai astept, sa vad ce se mai intampla?

Răspuns Câştigător
| Balchievscaia_Gabriela_1992 a răspuns:

Cred ca nu a avut curajul
si da trebuie sa astepti.
toti suntem facuti diferiti si fiecare procedeaza in modul in care la invatat viata
uneori gresim, alteori facem lucruri corecte dar timpul e intotdeauna o minima solutie

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe tema asta este bine să porți o discuție deschisă cu el, nu să te lase în ceață.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Mai asteapta si vezi ce va fi pe parcurs

| FemeiaPisică a răspuns:

Mai aşteaptă să vezi cum decurg lucrurile. Într-adevăr, este un gest foarte frumos din partea lui. Nu ezita să îţi arăţi şi tu sentimentele faţă de el!

| Emmeii a răspuns:

Bună.
Din moment ce te-a invitat să ieşiţi, ţi-a dat o floare şi v-aţi simţit bine, de ce să nu vrea să vă reîmpăcaţi?
Poate că nu a avut îndrăzneala să îţi spună asta acum. Mai bine ai aştepta să vezi ce va spune el, sau ai putea să îl întrebi tu dacă are de gând să vă împăcaţi.
O zi bună!

| ORDKEO a răspuns:

Eu cred in proverbul ala(ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust).asa ca nu cred ca ar fi ok sa iti faci iluzii prea mari.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Fa tu primul pas, cum ar fi vb cu cel mai bun prieten a lui spune-i ca inca mai tii la el si poate se intampla o minune

| pro a răspuns:

Din moment ce ti-a dat o floare si v-ati vazut, ati ras etc (adica totul a mers ca la o intalnire normala) eu zic ca vrea sa va impacati altfel nu facea gesturile astea

| SpaceBound a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa mai astepti. Nu stii ce este in capul lui. Daca tineti unul la altul si veti vrea sa va impacati acest lucru se va intampla la un moment dat. Poate nu a vrut sa spuna nimic despre asta la intalnire deoarece se simtea foarte bine si nu a vrut sa strice toata distractia aducand in discutie acest subiect. Stai linistita. Trebuie doar sa astepti sa vezi cum evolueaza lucrurile. Bafta! :*

| anamaria1932 a răspuns:

Daca nu vroia sa se impace cu tine nu se mai intalnea cu tine poate ii e rusine sati zica sau asteapta de la tine

| Puisor299 a răspuns:

Draga poate el sa va impacati` dar nu are tupeul sa zici... mai asteapta poatee prinde tupeu` :* daca te iubeste Baftaa` :*