| simplethinggi a întrebat:

M-am întâlnit cu o fată acum o săptămână pe tinder, amândoi ne-am înțeles ca vrem ceva casual așa ca am chemat-o la mine. Ne-am plăcut din prima, era chiar mai drăguță în realitate. A rămas la mine, nu am făcut sex pentru ca era pe stop, doar ne-am sărutat ceea ce m-a făcut să mă aprind și mai mult. Am stat toată noaptea, am vorbit, era foarte afectivă cu mine (chiar mi-a spus ca începe să se atașeze) mă simțeam puțin sufocat, dar îmi și plăcea. Situația mea e ca urma să plec în câteva zile din oraș pentru o lună, și credeam ca e ultima dată când ne vedem. I-am scris după vreo 3 zile pentru ca am văzut ca nu zice nimic, și am observat ca era f rece, deși in realitate era fix invers. Am amânat plecarea cu o zi, voiam să o mai chem la mine, și a acceptat. Era ca în prima zi, am făcut și sex până la urmă și a fost wow. Eu deja am plecat din oraș, și ea e la fel de rece, cum era când nu ne vedeam, dar în realitate e super afectivă și drăguță. Ea nu inițiază deloc, si nu vreau sa par disperat, încep să o plac și chiar e genul meu, dar nu înțeleg atitudinea asta, chiar aș vrea să se înfiripe ceva între noi pentru ca de mult nu am mai dat de cineva asa, dar eu voi fi plecat ceva timp și nu prea văd cum putem face asta dacă ea abia zice ceva când nu suntem împreună. Mi se pare ciudat ce mi-a zis când a fost la mine ca se simte atașată de mine, dar când vorbim prin mesaje, nu arată asta. Voi ce ziceți?

6 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Pai si ce?! Este mai bine sa fie calda fata in fata decat sa fie calda doar prin mesaje. Si in plus probabil fata vrea sa vada ca si tu arati interes. Eu zic ca nu ai pentru ce sa iti faci griji.

| mihai69 a răspuns:

Accept-o așa cum e.
Și să nu speri la fidelitate.

| Delllla a răspuns:

Bravo vouă!

| MarianWLF a răspuns:

Poate are o fire afectuasa dar nu sunteti oficial impreuna, sa nu crezi ca daca are tinder esti singurul baiat cu care vorbeste.

| Sofer a răspuns:

Ți-a arătat că este pe stop? Asta e noua vrăjeală că sa nu facă sex cu tine! No hate. dar am pățit.

| aihao a răspuns:

O face și ea pe interesanta să te agațe și să te intrige
Gen ca nu se lasă ușor da e fiarta!
Fă-o și tu pe inabordabilul o perioada și îți va ciuguli din palma ca un porumbel