| NewClassic a întrebat:

M-am intilnit cu un baiat putin timp dar mi s-a parut ca mi place de altul si l-am parasit. A incercat sa ma intoarca un an intreg dar nu i-am raspuns iar acum imi pare rau ca m-am despartit de el.Simt ca il iubesc enorm iar el nici nu mi acorda multa atentie.Sintem un pic prieteni dar eu il iubesc si vreau ca si el sa inteleaga asta.De cind ne-am despartit a trecut 3 ani. Ce pot sa fac ca sa fiu din nou cu el?

Răspuns Câştigător
| Tessy a răspuns:

Pai probabil el crede ca daca incearca sa va impacati il vei trata ca data trecuta, sau poate vrea el sa te puna in acea situatie.Incearca sa vorbesti cu el pentru ca el e singurul care te poate ajuta in aceasta "dilema".hee hee

3 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Nu cred ca il iubesti. dar il vrei inapoi. ti-a fost bine cu el. Poate ca acum nu ai pe nimeni si speri ca inima lui inca te mai vrea. Deci. ce sa faci? suna-l. vb cu el. si vezi daca ar vrea iar sa fie cu tine!

| NewClassic explică:

Multumesc fetelor...stiu ca ar trebui sa vorbesc cu el... Dar sunt cam timida sa il intreb...Adica in viata sunt indrazneata dar cind e vorba de dragoste pur si simplu ma pierd...Sunt alte cai in afara de a ma consulta cu el va rog spuneti-mi daca stiti...

| Bacemi a răspuns:

Mi se pare normal. Si eu as proceda la fel. Ca o fata sa te paraseasca pentru ca nu merge relatia e ceva normal. Nu poruncesti inimii. Dar atata timp cat l-ai parasit pentru un altul care probabil era total diferit fata de el e si normal ca el sa nu mai doreasca asa ceva. O noua relatie ar insemna probabil o noua despartire in timp scurt. In primul rand tu nu stii ce vrei daca nu ai stiut sa il apreciezi atunci si acum il iubesti deodata. Probabil daca esti cu el si va aparea iar un alt barbat iar il vei parasi, stii sigur asta. Tu iti dai seama acum ca el era altfel, mai special si acum fiind mai matura poate ai invatat sa apreciezi asta. Pentru a-l recastiga ar trebui sa faci eforturi mari. Iar la sfarsit el ar putea sa puna trecutul in urma sau sa iti faca ce i-ai facut si tu lui. Sa iasa cu alta fata chiar daca tu zici ca il iubesti. Tu traiesti pur si simplu nostalgie, pentru ca acum esti singura si iti dai seama ca putea iesi ceva frumos din relatia aceea daca nu erai atat de superficiala. Eu sa fi fost in locul lui nu as accepta.