| Thesimplecat a întrebat:

M-am mutat intr-o clasa noua la o alta scoala si in clasa este un baiat care ma enerveaza foarte tare. Se crede cel mai smecher si se da la toate fetele ori le loveste si se da si la mine din prima zi. Nu vreau sa ajung ca si fetele alea din clasa mea care il suporta si il lasa sa le atinga. Nu vreau sa se ia de mine. Ce sa fac sa ma lase? Ofer funda multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of of.Nu vrei sa fii ca ele, bine.Nu il lasa sa te atinga, daca nu vrei.E simplu, e arogant, crede ca poate sa le cucereasca pe toate.Arata-i ca nu dai doi bani pe el.Ca nu-l suferi, ca esti indiferenta, prefa-te ca nici macar nu exista.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Loveste-l puternic la "bijuterii" şi spune-i că se poate şi mai rău dacă nu te lasă în pace. Eventual fă în aßa fel încât să te vadă împreună cu un tip bine făcut (cunoştință, amic, verißor etc.) pentru ca amenințarea să aibă şi un suport "fizic".
Baftă!

| Raniaa a răspuns:

Cate amintiri mi-a trezit postarea ta

| OMFGConrad a răspuns:

Îi *** un cap în gură.

Ahh...scuze. Asta a fost ca să mă răcoresc.

În primul rând, îi spui să înceteze, cu frumosul (ceea ce cred că ai făcut deja).
În al doilea rând, îi spui să înceteze, cu urâtul (dacă nu încetează, îi spui că mergi la dirginite/dirigintă, la părinți, la director, la poliție - în ordinea asta)
În al treilea rând, dacă prost e prost în continuare faci exact ce am spus la al doilea rând, doar că nu-i mai spui, că doar i-ai spus o dată.
.
Ehh...mai este varianta cu *** capului în gură, dar cred că nu se va ajunge până acolo. Ia uite că m-am aprins din nou.
Baftă și ai grijă de trupul și sufletul tău!

| BogdanBz a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta. daca o sa faci asta o perioada, o sa se potoleasca. genul asta de baieti isi hranesc orgoliul tocmai prin asta. daca vede ca fetele sunt afectate, ca il injura, ca ii raspunde, etc, mai rau o sa faca. Fii fata desteapta si invata sa il pui la punct.

| Yon1470 a răspuns:

Oriunde in lume si indiferent cat de calm trebuie sa fii, cand un baiat sa ia de tine si te supara, trebuie sa te impui, pentru ca si tu esti baiat si nu trebuie sa-ti fie frica, chiar daca ti-o iei.Impune-te si trateaza-l cum merita si nu lasa capul jos in fata nimanui.Doar tu te poti impune.

| Thesimplecat explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri!

| happyANDsad a răspuns:

Trebuie sa fii severă si sa te respecți, acele fete nu se respectă pe sine daca il lăsa sa il atingă! Tu nu vei fi ca ele te asigur, tine-te tare si evita-l cit poți de tare si fa-ti prieteni băieți care te-ar putea apăra...succes