| iAngel a întrebat:

M-am mutat la un liceu nou, sunt clasa a10 si suntem 26 dintre care 7 baieti. vreau sa zic ca sunt multe fete si multe fete din liceu se uita la mine, pentru ca sunt nou sau nu imi dau seama, in fine ce pot sa fac ca sunt mai rusinos. si imi plac de unele

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fericitule!
Sunteti 7 baieti si 19 fete!
Aproape 3 fete la un baiat,n-ai de ce sa te plangi!
Si,te informez ca nu trebuie sa faci nimic.
Fetele vor veni singure la tine,ele vor incerca sa te atraga,nu tu pe ele!
Grija doar sa ai, sa nu dai sperante false vreunei fete care nu-ti place, ar fi pacat s-o ranesti.
Vorbeste si apropie-te doar de cele pe care le simpatizezi intr-adevar.Sau lasa-le sa-ti vorbeasca.
Daca apare si vreuna care nu-ti place,gaseste-ti de lucru,pleaca,nu raspunde,baga-ti nasul intr-o carte si prefa-te ca nu ti-ai invatat, orice, doar sa nu creezi impresii gresite.
Fetele sunt istete si mult mai pricepute intr-ale dragostei decat baietii.Deci,nu-ti fa probleme deloc, asteapta doar!
Sa fii lucid si atent la toate amanuntele.Esti foarte norocos, multi ar da un an din viata sa fie in locul tau!
Bafta maxima!