| iAngel a întrebat:

M-am mutat la un liceu nou, sunt clasa a10 si suntem 26 dintre care 7 baieti. vreau sa zic ca sunt multe fete si multe fete din liceu se uita la mine, pentru ca sunt nou sau nu imi dau seama, in fine ce pot sa fac ca sunt mai rusinos. si imi plac de unele, dar sunt si baieti din liceu care se dau la ele.

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Fi o persoana deschisa, fetelor nu le plac baietii incuiati la minte, timizi, retrasi. Baga-te in seama pe langa ea, acorda-i atentie, fi o fire amuzanta, spune glume, distreaz-o. Arata-i ca ai "oua" si esti ceva mai tupeist.Si asa 50% din joc e facut. Restul depinde si de aspectul tau si daca esti genul acelei fetewinking Timiditatea vine de la frica de a nu gresi niciun pas in cucerirea fetei. Te gandesti prea mult la viitor, la consecinte, revino in prezent si improvizeaza pe moment, nu regiza o cucerire, ca nu e teatru. Crede-ma ca fetele simt de la un km daca un baiat e fatalau declarat, simt cand te pierzi, incearca sa pari un rebel in ochii lor, sa nu ramai fara replica niciodata, daca taci si te rosesti ai pierdut tot : demnitate, respect si fetele acelea. Sper ca te-am ajutat oleacawinking