| cristina_6683 a întrebat:

M-am pus cu un baiat din clasa VII su fiind VI... m-a condus pana acasa ne-am sarutata de vreo 5 ori pe drum. Dar fost lui prietena fiind prientena mea ce a mai buna s-a suparat pe mine ca m-am pus cu el si zice sa ma despart de el. dar eu chiar il iubesc si el stie asta. fostul meu prieten zice ca el se foloseste de mine dar nu cred.adica pe drum ne tineam in baret sau de mana si ne mai si sarutam si din astea...help ce sa fac?/? dc s-a suparat prietena mea pe mine?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, din moment ce nu mai e cu el nu ai de ce sa te simti vinovata, totusi e de inteles ca ea poate mai tine la el, dar nu e vina ta! Ea poate vede ca o tradare, sincer nici mie nu mi-ar conveni ca prietena mea cea mai buna sa o arda in vrajeli cu fostul daca mai tin la el, dar totusi nu am ce face, daca ei s-ar iubi...asa si tu, daca tii la baiat si el la tine, asta e, daca s-a nimerit sa fie tocmai el, nu mai e cu ea, deci e liber, ea poate acum e suparata dar apoi poate va intelege cum sta treaba. Vb cu ea si spune-i ca nu e bine sa fie suparata ca asa a fost sa fie!

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu m-am pierdut de la primul rand.
Revin cu raspunsul cand vei putea posta textul lizibil

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La varsta asta scoala este pe primul loc, trebuie sa inveti sa scrii corect, de baieti ai timp mai tarziu.Si inca ceva, nu e frumos sa iei prietenul prietenei tale.

| bluesky a răspuns:

La varsta asta nu sti ce e iubirea, cum e sa iubesti pe cineva...
Prin "m-am pus" te referi ca te-ai culcat cu el? :O
Daca da, e grav... daca nu, nici s anul o faci pana la 18 ani(sfatul meu). Eu cred ca nu merita sa strici o prietenie pentru un baiat! Poate chiar se foloseste de tine...desi nu prea cred, dar sa nu pui mult suflet!

| User a răspuns:

Oho. in ritmu' asta in 3-4 zile ai bebehee hee

| Victoria a răspuns:

Lasa iubirea la varsta asta. La 12 ani tu trebuie sa inveti ca sa intri la un liceu bun. Apoi, mai merge.

| cucu a răspuns:

Pai prietena ta s`a suparat pe tine pentru ca esti nesimtzita ...si sincer pe buna dreptate.nu se face asa ceva intre prieteni sau prietene.si app stii cumva u ce inseamna iubirea? eu cred ca nu.

| ellene a răspuns:

Ce sa faci? Pune mana pe carte si invata sa scrii corect ca ma doare capul cat m-am chinuit sa descifrez ce ai scris. Si lasa baietii pe cand o sa fii mare.

| anonimmmmm a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa cazi in plasa prietenei tale, si eu m-am dedicat in totalitate prietenelor mele si pina la urma m-am ales fara prieten, si foarte nefericita, toate erau cuplate numei eu nu, si gindeste-te mai mult la tine, fa ceea ce crezi ca-ti spoune inima, daca prietena ta tine la tine, te va intelege.winking

| udarb a răspuns:

Spre binele tuturor as zice sa il lasi in pace pe baitul acesta. Daca prietena ta s-a suparat inseamana ca inca mai tine la el, dar daca vrei sa pastrezi prietenia ta cu el ar trebui sa il lasi in pace pe acest crai. Faci cum ti se pare mai bine. Trebuie sa alegi 1 dintre ei. De tine depinde totul.

| jocnecurat a răspuns:

Ai luat-o cam devreme pe calea asta...stai lagano ca ai timp.nu iti fuge maimuta...

| emma_6707 a răspuns:

Esti un pic cam mica sa "te pui" cu baietii nu crezi? prietena ta probabil inca mai tine la el si de aceea s-a suparat. oricum daca iti e prietena adevarata va accepta situatia si nu va vrea sa te piarda.
mai bine pune-te cu cartea-n brate ca ai nevoie de medii mari si de note bune iar de iubire vei avea destuuuul timp mai tarziu ^^

| angelinthedark a răspuns:

Upsss tradatoare mica ce esti uhh, pai nu se face treburi din astea papusa, chiar daca nu mai e cu el tie ti-ar placea sa tii la fostul tau iubitel si el sa ii dea limbi celei mai bune prietene, nu cred.

| Rooby a răspuns:

Bagabonteala

| johny_9421 a răspuns:

Ia-o mai usor...big grin Lasa lucrurile sa se rezolve de la sine, nu te implica prea tare!winking

| fsdfdsfdsf a răspuns:

. Probabil ideea de " a-l parasi " ti se pare ceva imposibil. Dar nu e asa! S-ar putea folosi de tine s-o faca geloasa pe fosta lui prietena, implicit prietena ta cea mai buna. Punete-n locul ei? Daca te-ai desparti de un baiat pe care il iubesti foarte mult, si o prietena de-a ta s-ar " baga " cu el? Crezi c-a te-ai simti bine? Stai linistita, nu e ultimul! Oricum ai facut o mare greseala cand ai acceptat sa-i fi prietena fostului iubit al prietenei tale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fetelor, de ce va plac numai iubitii prietenelor voastre? Nu puteti ochi si voi unul liber? Credeti-ma ca nu este placut ca o prietena, sa iti sufle iubitul! Asta nu este o prietenie adevarata si apoi, stiti voi ca la varsta asta iubirea nu dureaza mult, baietii vor mereu alte experiente si voi ramaneti si fara el si fara o prietena buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca s`a suparat pe tine pentru ca e fostul ei prieten si poate inca mai tine la el, tu ca prietena a ei nu ar fi trebuit sa faci asta, in ritmu` asta iti vei pierde prietenele si cu el cat crezi ca vei ramane? Mai ales ca ai 12 anistraight face, apropo ce iubit iti trebuie la 12 ani? Mmmnna...ma rog, totusi as vrea sa stii ca eu la 12 ani ma jucam cu papusiilehappy.

Mai bine rupi asa zisa relatie cu el si iti contnui de scoala si de copilarie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea il mai iubeste, atat cat puteti iubi la varsta voastra, o sa se supere, niormal.Acuma, trebuie sa alegi, ori ea ori el.Si la varsta ta nu o sa fie prea grea alegerea, ai timp sa iti faci si alt prieten, sau sa gasesti o alta prietena.Bafta.

| laryssa14 a răspuns:

Daca erai blonda te intelegeamlaughing...cum sai sufli iubitul prietenei tale si sa intrebi de ce e suparata?laughing...esi teribila fato, te gandesti la ce ai facut? plus ca la 12 ani o relatie dureaza max2 saptamani, maxim! in primul si in primul rand, dai papuceii la ala, 2. cereti iertare dela prietena, 3.vezi`ti de scoala si depapushelele tale, lasa dragostea pentru cand mai cresti! asculta`ma, daca nu vrei sa ajungi chic boxatalaughing