| Violetta69 a întrebat:

M-am sarutat cu cel mai bun prieten al meu de mai multe ori si apoi i-am zis ca-l plac, dar a zis ca nu ma place. A inceput sa se distanteze de mine cu toate ca mi-a promis ca n-o s-o faca. M-am gandit ca asta e motivul, ca stie ca-l plac, asa ca i-am zis ca mi-a trecut, iar de atunci vorbeste urat cu mine. I-am trimis mesaje si zice ca nu e suparat pe mine si asa, dar cu toti rade si glumeste si cu mine vorbeste urat. M-am saturat de situatia asta. Mi-e dor sa glumim, sa vorbim ore in sir, sa ma bage in seama etc. Aveam atata incredere in unul in altul si aveam o relatie de prietenie sincera, mi-e dor. Mi-am pierdut si cateva prietene pentru el, prietene chiar bune. Inainte se dadea la toate fetele si nu ma deranja asa tare, deoarece stiam ca oricum eu sunt mai apropiata de el, dar acum, nu mai suport. Ma gandesc numai la el si plang si nu mai pot manca. Nu imi pasa ca nu ma place, mie imi e dor de prietenia noastra. Pana acum nu mi-a pasat de chestia cu bagatul in seama, ca il bagam, chiar daca el o facea de mai multe ori, dar in ultimul timp ii vorbesc si imi raspunde urat sau tipa sa-l las. Deci, astept sa ma bage el in seama, dar observ ca nu are de gand s-o faca + e foarte aiurea sa-i scriu sau sa-i zic ceva si el " Da / Nu / Bine urmat de un " Pa ". Sunt afectata tare si nu vreau sa continui asa, cu o prietenie distrusa. Am fost pacalita de comportamentul lui. Chiar credeam ca ma place, ca daca stiam ca nu simte nimic pentru mine, taceam. Se dadea la mine diferit de celelalte fete si facea niste gesturi chiar dragute. A zis ca s-a pupat cu mine ca sa ma invete. Ce ar trebui sa fac? Funda.

10 răspunsuri:
| lexzor a răspuns:

Arata-i linkul asta. Poate il va motiva.

| Violetta69 explică (pentru lexzor):

O sa creada ca am facut-o special si vreau sa fac pe victima sau cine stie ce.

| neutrino a răspuns:

Bucura-te ca ai scapat de un fals prieten, care este si badaran pe deasupra. Acum poate ca ai inteles de ce o fata trebuie sa stie cand sa taca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca nu ai pierdut nimic. El asa a fost dintotdeauna doar ca tu ti-ai facut iluzii. Tu nu ai pierdut un prieten, ai pierdut iluzia unei prietenii. Ce sa faci? Sa mergi mai departe. Daca era prieten cu tine nu se racea si nu se comporta asa.

| swordfish a răspuns:

Chiar nu inteleg de ce ar putea face una ca asta. Adica din ce citesc aici imi pari o fata care vorbeste frumos, politicos, o persoana draguta si din poza de profil una frumoasa. Ce cred eu este:
1) si-a gasit alta prietena si acum tu esti egal cu 0 si incearca sa scape de tine prin gesturile mentionate de tine mai sus
2) si-a gasit iubita si nu vrea sa iti zica si aia ii baga in cap diferite prostii (desii este putin probabil)
3) am vazur cateva cazuri in care niste baieti se intelegeau foarte bine cu niste fete si intr-o zi prietenii le-au zis, ba voi sunteti gay? ce stati atata de vorba cu alea? sunteti in combinatie cu ele? si de atunci relatia de prietenie nu a mai fost ca inainte, aproape ca este inexistenta.
Ceva de care mi-am dat seama: niciun baiat care are o fata cu care sa inpartaseasca totul, sa vorbeasca despre orice etc chestii de cei mai buni prieteni; o sa existe la un moment dat o atractie pentru acea fata indiferent cum ar fi ea, pentru ca ajungi sa o cunosti sa ii vezi,, adevarata fata''. Cel putin asta am patit eu cu aproape fiecare fata de care m-am apropiat.

| MaximClaudiu a răspuns:

Deci draga mea, sunt fix in aceeasi situatie. Nu s-a intamplat la fel in cazul meu, dar pot sa spun cu toata inima ca si eu vreau sa vb cu ea si imi raspunde cu aceleasi mesaje ca si in cazul tau ( da, bine, pa ), si eu sufar dupa ea, si ea se poarta urat cu mine, si face tot posibilul omenesc sa ma evite.
in cazul meu, nu m-am sarutat cu ea, dar incep si eu sa pierd prieteni, la fel ca tine.
Scopul ei este sa se razbune pe mine pentru ca am refuzat-o acum 3-4 ani, si ea abia acum, dupa atata timp se razbuna, in primul rand ca e ciudat, dar ma si afecteaza mai mult acum, pentru ca chiar o plac, daca nu o placeam nu m-ar fi afectat asa tare...
sincer, si eu caut ajutor pentru asta.
Daca mai are cineva niste sfaturi utile, atat pentru violetta cat si pentru mine, va rog ajutatine.

| Violetta69 explică (pentru MaximClaudiu):

Sigur nu e altceva? Au trecut 3-4 ani... Totusi, nu cred ca s-ar fi apropiat de tine doar ca sa se razbune. Nu e normal, ce naiba?
Oricum, erati bff inainte?

| MaximClaudiu a răspuns (pentru Violetta69):

Nu eram cine stie ce, si nu pot sa spun ca s-a apropiat chiar asa mult de mine, totusi se putea observa cu ochiul liber ca face anumite lucruri doar ca sa ma faca pe mine gelos, si colegii au observat si mi-au spus.
si azi mi-a spus o colega ca fata despre care vorbesc face toate astea pentru a se razbuna, si mie imi spusese acum 2 saptamani ca as fi un iubit grozav, si saptamana trecuta ca ar fi vrut sa mearga cu mine la banchet ( sunt clasa a 8-a ), si deodata imi face toate astea...

| Violetta69 explică (pentru MaximClaudiu):

Poate vrei sa vorbim prin mesaje big grin

| MaximClaudiu a răspuns (pentru Violetta69):

K