| Marianaawrtey5 a întrebat:

M-am uitat la niste filmulete peste 18 ani pe net de pe telefon si nu scria nimic de platit pe acolo, dar mi-a venit factura cu 38 de lei mai mult decat de obicei. Abonamentul nu l-am depasitpentru ce e de 17 euro si imi mai raman de fiecare data minute, iar la net am o setare la ei prin care nu pot sa depasesc 200 MB, si cand am verificat chiar mai aveam 92 MB ramasi, dar oricumam folosit wifi atunci. Si acum nu stiu daca e posibil sa platesc in plus la factura din cauza filmuletelor sau nu, avand in vedere ca nu scria niciunde ca trebuie sa platesc. Mi-e frica si nu stiu ce sa fac chiar imi pare rau, dar nu cred ca mai pot schimba ceva acum cu asta, macar sa vina decat luna asta sa nu vina de platit in fiecare luna la abonament. Credeti ca a venit facturamai mare din cauza filmuletelor?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio legatura abonamentul cu ce faci tu pe net. Ai facut cu costul ala suplimentar intr un fel dar sigur nu de la filme.

| RAY a răspuns:

Nu,din din cauza traficului pe net mare, digi da net nelimitat pentru 5 euro

| mihai69 a răspuns:

Suma aia înseamnă cam 7 €. Pe factură trebuie să scrie detaliat costul fiecărui lucru pe care îl achiți - abonament, depășiri pe trafic date, pe SMS etc. Citește atentă factura și afli.
În mod normal, pe trafic WiFi, nu ar fi trebuit să fii suprataxată.

| Emilian65 a răspuns:

Mergi la operatorul unde ai abonament si intreaba-i care este cauza maririi pretului la factura.

| darriya a răspuns:

Ai depasit mb...o prietena se tot uita la clipuri pe youtube, filme.si i-a venit de platit 250lei

| darriya a răspuns:

Wi-fi..ba ai semnal ba nu ai...atunci cand nu ai, si tu fiind pe abonament te-ua taxat

| NumaiIdioti a răspuns:

Macar te-ai simtit bine, nu?