| Rypzor1997 a întrebat:

Ma confrunt cu o mare problema de 2 săptămâni de când mi-am făcut o noua iubita.Am câțiva prieteni care nu prea o suporta cum pot face sa ii împac pentru ca uneori ieșim in oraș cu toți si când ii vad ca stau suparăți mai bine plec

9 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Exista o metoda. Nu este ceva 100% sigur si de regula nu o recomand insa in cazul asta este cam singura solutie
incearca sa iesiti cate 3 (tu cu prietena ta si cu prietenul 1, apoi cu nr 2, apoi cu nr3, etc). La fiecare iesire din asta incearca sa ii faci sa vada ca ea este o fata buna si nu au de ce sa fie suparati pe tine pentru ca stai cu ea.

Desigur, trebuie sa ai grija ce faci pentru ca in felul asta o poti arunca in bratele unui dintre prietenii tai, lucru care ma indoiesc ca vrei sa se intample. Ori asta ori puteti iesi toti odata, insa ei fiind impreuna ar putea capata curaj si sa apara vorbe neplacute care sa iti puna relatia in pericol sau sa o faca pe ea sa se simta prost. Ai grija la ce alegi si ce faci.

Be smart and take care.winking

| Wihox a răspuns:

Nu fa greseala sa iti lasi prietenii pentru o fata!

| neutrino a răspuns:

Alege ultima varianta! Lasand gluma la o parte, singura varianta plauzibila este sa-ti programezi astfel timpul incat sa iesi separat cu ambele parti.

| TreiSurori a răspuns:

Afla motivul de ce nu o plac, si vorbeste cu prietena ta sa le intre sub piele usor usor.Sa se imprieteneasca cu ei si apoi totul se va rezolva happy

| Rypzor1997 explică (pentru TreiSurori):

Au avut un conflic cam acum 3 luni si de atunci s-a taiat filmul big grin

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Pff. Ce scrii tu e destul de complicat. Pai daca tu chiar o iubesti pe fata ce iti pasa de parerea ''prietenilor'' daca pot sa spun asa. Frate... Aia nu au voie sa comenteze. e viaata ta...

| Rypzor1997 explică (pentru ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ):

Am peste 14 ani de cand ii cunosc nu pot sa le dau cu piciorul asa cum vreau eu

| Belluuu a răspuns:

Frate zile asa la preteni tai!: gusturile nu se discuta fiecare cu gustu lui! (fie care cu parerea lui daca tie iti place PUNCT! fara virgule fara! pur si simplu PUNCT!)

| Lucian_Rapid_1992 a răspuns:

Prietenii trebuie sa-ti fie prieteni indiferent de situatie, asta daca-ti sunt cu adevarat Prieteni. La urma urmei important e caracterul tau si sa fii om cu ei, nu conteaza cu cine esti combinat. Poate nici tie nu-ti place fata iubitei unuia dintre ei dar totusi nu l-ai renegat nu?