| andreeeeea_8177 a întrebat:

Ma cunosc cu un baiat de 1 an, am fost impreuna 6 luni suntem despatiti de ceva timp, dar ne mai intalnim datorita activitatilor comune vorbim radem... credeti ca ne-am putea impaca avand in vedere ca nu ne-am gasit alti parteneri?

7 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca aveti amandoi foarte mult tact, se prea poate. Depinde foarte mult si de cauza despartirii. Daca nu a fost foarte dureroasa sau penibila, se poate trece mult mai usor cu vederea acel timp, acea clipa, acea zi. Si cred ca asa este, intrucat inca va mai intalniti cu anumite ocazii si aveti chiar puterea de a rade. Daca el nu a pus problema in modul in care ai pus-o tu acum, ai curajul si fa tu primul pas. Dar finut. Dupa cum ar spune si versurile urmatoare: "Incet te apropii de sufletul meu... Incet, ca la muzeu. Nu faceti ecou!"

| Lorelai a răspuns:

Da, aveti toate sansele sa va impacati. Oricum lasa-l pe el sa faca primul pas.

| deiutza_9183 a răspuns:

Pai asta depinde numai de voi...

daca inca va atrageti totul e posibil incerca sa aduci vorba de astasi vezi ce se va intampla
bafta:*:*

| diana22 a răspuns:

Da

| tia a răspuns:

Pai daca e sa va simtiti bine unul cu celalat, eu zic ca merita sa incercati. Bafta!

| kristinutza a răspuns:

Da...de multe ori alt partener iti poate "deskide ochii" te poate face sa intelegi daca tii sau nu la ex-ul tau, daca vrei sa fitsi impreuna nu-tsi fie frica sa faci primul ca mai apoi sa sa nu regreti ca nu l-ai facut mai bine fa-l Acum! Bafta!

| uningermik a răspuns:

Pai daca tineti cat de cat unul la altu da de ce sa nu va inpacati...