| diesel94 a întrebat:

Ma dor 2 masele de simt ca innebunesc am urlat ca nebunu prin casa si am facut crize de isterie, am luat 3 ketonal duo, mi-am bagat ziar in urechi, tigari, spirt, parfum de 75 de grade am mestecat usturoi pe maselele alea dar nimic ce sa fac? spuneti-mi ca innebunesc de durereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

8 răspunsuri:
| porto89 a răspuns:

Daca nici ketonal duo:-| imi pare f rau de tine

| ioana_8925 a răspuns:

Usturoiul nu trebuie sa il mesteci trebuie sa il bagi in ureche si sa il tii acolo vreo 2-3 ore - asta daca e din cauza "curentului"- cel mai simplu este sa mergi la stomatolog altfel o sa ai probleme tot timpul plus ca in timp ramai si fara dantura si e pacat - daca iti este frica sa mergi te asigur ca nu o sa te doara mai tare decat cum te-a durut pana acum si chiar daca e asa o sa fie pret de cateva secunde nu o zi intreaga! succes

| Brandusha16 a răspuns:

Si amoxacilina e buna. e si ieftina big grin

| Stryder_1593 a răspuns:

Ai ghinion ca nu se mai face dentocalmin. puneai de ala putin pe varfului unui betisor cu vata si dadeai pe dinte/gingie sau in jur...in 10-20 secunde amortea tot, si cam in 1 minut nu o mai simteai.

au scos de pe piata ala ca cica se drogau unii cu ellaughing

| Lov3m3islittle a răspuns:

Du-te la dentist si o sa iti prescrie nite pastile f bune sunt niste antibioticewinking am luat si eu si sunt super bunewinking

| ZuuZyYyYyZ a răspuns:

Stai o pat si puneti o perna de aia mica pe obrazul unde te doare ( am rog Maselele) daca nu merge asa puneti niste ghiata cu apabatting eyelashes si o sati treaca Sau poate tie iti ies alea 2 masele cati ani ai smug?

| BbyMic a răspuns:

Am sati las ca tezaur 7 litere de aur big grinENTIST laughing

| juicymoistureXD a răspuns:

Doar cand am citit m-a luat durerea de masea. Ia ampicilina. e antibiotic, mi se pare ca se ia pe reteta. nu mai stiu. sau du-te la dentist si iti da el ceva.