| AnonimCel a întrebat:

Ma excit foarte repede.ce pot face in privinta asta? Daca ma atinge pe fund sau ma saruta intens ma ud toata.E un defect? Cum sa scap? Asta-i un semn ca trebuie sa-mi incep viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

NU e nimic in neregula cu tine. Nici nu e semn ca TREBUIE sa iti incepi viata sexuala, nici ca esti nimfomana si nici nu e ceva ce-ti va "trece". Pur si simplu gradul tau de sensibilitate este mai ridicat. Ceea ce este foarte binewinking Bucura-te de viata si de experientele ei si mereu protejeaza-te! happy

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cel mai probabil e o faza care va trece. Te exciti usor pentru ca deocamdata e vorba de "fructul oprit". Ma gandesc ca pe masura ce te vei obisnui cu atingerea unui baiat, nu vei mai fi atat de usor excitabila. E o situatia similara cu ejacularea precoce la noi baietii, cand pe la 15-16 ani se intampla sa "ne scapam" pe noi chiar si in urma unui sarut sau a unei imbratisari. Se intampla, la varsta aia atingerea pentru prima data a sanilor sau fundului unei fete, te face sa crezi ca L-ai apucat pe Dumnezeu de picior...cel putin. happy

| UbexFlo a răspuns:

Nu e un defect lucrul asta.E un semn ca simti ceva pentru persoana respectiva happy
Viata sexuala o incepi atunci cand simti tu, nu trebuie sa astepti un semn sau ceva.happy"Prima data"nu se planuieste.Totul vine de la sine.

| bchirita95 a răspuns (pentru UbexFlo):

Sari pe el si calareste-l(daca sunteti intr-o camera de hotel sau undeva unde sa fiti numai voi doi

| mona a răspuns:

Posibil sa fie un semn ca, sa iti incepi viata sexuala

| Iunona a răspuns:

De ce sa fie un lucru rau? Fiecare are un anumit grad de sexualitate. Daca corpul tau simte nevoia si tu esti pregatita poti sa iti incepi viata sexuala. Atata timp cat nu iti inseli partenerul din cauza unei excitari de moment nu e nimic rau in a avea aceasta stare. Deci stai linistita nu e un defect.

Răspuns utilizator avertizat
| December a răspuns:

Hm, aia nu ceva rau happy. Poate fi si un semn cum spui tu. Dupa data nasterii vad ca esti si majora deci nu mai sta pe ganduri. Sari pe el big grin. Deci vorbind la modul cel mai serios daca simti ca e momentul sa faci dragoste/sex, fa-o happy. Nu e nimic rau happy

| lucretian a răspuns:

Asta e un semn ca ar trebui sa incepi sa te masturbezi. daca nu ai cu ce, cauta ceva prin casa. ex coada de matura, picior de scaun etc

| Bogdan_Rares_1980 a răspuns:

Nu vreau sa te supar cu raspunsul meu dar cred ca corpul tau comunica cu tine si iti spune ca esti o nimfomana in devenire, de altfel... asta nu e un lucru rau...

| BonneLess a răspuns (pentru Bogdan_Rares_1980):

Ba da Bogdan e un lucru foarte rau, dar nu cred ca in cazul fetei e vorba de asta. Cred ca doar se excita pentru ca nu prea stie cum sa reactioneze in unele momente. Si nu, nu trebuie sa isi inceapa viata sexuala doar din atata lucru, cand se simte pregatita e cel mai bine.

| AnonimCel explică (pentru Bogdan_Rares_1980):

laughing Daca asta numesti nu a fi un inceput ..adik o ninfomana.Varsta,faptu ca ma dezvolt, n-ai trecut prin asa ceva? Ai iesit gata?

| Bogdan_Rares_1980 a răspuns (pentru BonneLess):

Deci, un lucru e cert, nu e frigida, doi, va avea orgasme multiple, 3 va deveni dependenta de sex sau placerea provenita din el sau amandoua... 4 avand starea de excitare permanenta va face sex mai tottimpul pentru ca corpul ii va cere si ei ii va placea

| Bogdan_Rares_1980 a răspuns (pentru AnonimCel):

Uite ce agitata esti, pune mana si treci la treaba, ai sa vezi ce calma ai sa fii dupa big grin

| ninucika a răspuns:

Da trebuie sa-ti incepi viata sexuala

| Boss_Alin_1989 a răspuns:

Nu nu e 1 defect k te exciti sh k te uzi asta se intampla si la fetele care deja siau inceput viata sexuala..sh asta nu inseamna neaparat k trebuie sa-ti incepi viata sexuala! asa esti u te exciti mai repede nu-i 1 defect zic eu!