| smilerz19 a întrebat:

Ma inteleg f bine cu prietenul meu [ x ], si simt ceva pentru el. Nu stiu daca e chiar iubire, suntem de 3 saptamani impreuna. Dar unui tip dragut [ y ] pe care il stiu cam de la gradinita ii place de mine. Nu s-a intamplat nimic intre noi, desi il plac. Nu stie ca am prieten, dar nu pot sa-l ranesc spunandu-i. Acum trebuie sa aleg si nu stiu ce sa fac. Pe oricare il parasesc o sa sufar. Ce sa fac? Ce sa le spun? Ar trebui sa le spun adevarul amandurora sau nu? Pls help. Funda. Mersi.

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Pai da ar trebui sa vb sincer cu ei. ca apoi daca afla ca i.ai mintit nu o sa mai vb cu tine. inainte de a lua o decizie gandeste. te bine, pune. ti ordine in idei si apoi vorbeste deschis cu ei. amandoi marita sa fi sinceri cu ei. eu sper ca te.am ajutat *pwpici*

4 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

Pe y nu ai cum sa il faci sa sufere, ar trebui sa te inteleaga dar pe x da pentru ca fiind implicata intr-o relatie ai un angajament fata de el, mai ales ca daca va intelegeti foarte bine si il iubesti cu adevarat nu vad de ce sa te complici.

| Twist a răspuns:

Uita-te in inima ta si o sa iti dai seama la care ti mai mult.
Si chiar daca o sa suferi pentru acela pe care o s il 'pierzi' o sa il ai pe cel ales de tine langa si o sa uiti cu trecerea timpului!
succes!

| Zady a răspuns:

Nu pricep o chestie.de ce crezi tu ca l-ai putea rani? daca ti la actualul prieten este simplu nu renunti la el. daca iti place mai mult de acesta cu care nu ai fost impreuna atunci ii spui actualului ca nu mai puteti fi impreuna(in fata nu la telefon sau mesaje)si apoi te bagi cu alesul. oricum sunt sigur ca vei face alegerea corecta.

| LittleDreamer a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie (sa aleg dintre 2) doar ca nu sunt impreuna cu niciunul. Eu incerc sa pun in balanta calitatile si defectele fiecaruia si incerc sa vad care tine cu adevarat la mine si cu care as avea mai multe sanse la o relatie frumoasa si mai lunga sa zic asa. Incearca si tu sa vezi cu care crezi ca ai putea fi fericita. Succes!:*