| elena_5163 a întrebat:

Ma numes alexa, am facut avort prin aspirator pe 29 septembrie 2009 si a trecut o luna.
la ce perioada dupa avort este normal sa iti vina.
va rog sa ma ajutati

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei cam la 28-35 de zile. Dar cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe ginecologul care ti-a facut intrerupere de sarcina. De altfel era obligat sa-ti cam spuna, in cadrul discutiei legate de evolutia ta de dupa avort.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In mod normal dupa 30 de zile, mai asteapta 3-4 zile apoi mergi la medicul care ti-a facut avortul la un control.

| mihaa a răspuns:

Dupa 6 saptaminii, dar daca intarzie putin, nu te ingrijora

| frumusica80 a răspuns:

Buna Alexa, corpul tau trebuie sa revina la normal din cauza ca acum este un pic derutat din cauza avortului, stiu multe fete care au facut avort nau avut ciclu 2 luni dupa ce au facut avortul, si tu nu ar trebui sa ati fie frica daca ai grija ce faci pe viitor, pentru ca te distrugi pe tine si acum nu vb rau dar...sti tu ce vreau sa-ti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
De regulă la o lună de zile. În toată această perioadă de timp este interzis raportul sexual, deoarece rămâi însărcinată instantaneu, colul uterin este între-deschis.
Dacă ai dureri abdominale, temperatură, grețuri, etc. mergi de urgență la medicul ginecolog pentru instituirea unui tratament de urgență.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata moralitate in romanasii de pretutindeni un popor bun de nimic! omu a intrebat ceva deci nu are nevoie de acuzatii, daca avea nevoie se ducea la politie FUCK.

| lourdess a răspuns:

Ai, ucis un suflet te va manca iadul si moartea esti o bestie cu 2 picioare ar fi trebuit sa mori acolo pe masa de ucidere