| Alecs_2170 a întrebat:

Ma parasit prietena acum cateva zile pentru ca a zis ca nu e pregatita de o relatie asa de lunga. avem 17 ani am2 si 8 luni de cand suntem impreuna... cu ajutorul vostru am inteles ca trebuie sa o las in pace sa nu o mai stresez. dar daca ma va cauta ea cum ar trebui sa procedez deoarece cand am cautat. o eu mi. a vb urat si a zis sa o las in pace.acum cateva minute mi. a dat un beep. sa. i dau inapoi? ce sa fac daca incepe sa ma caute de acum? cum sa reactionez? sa fiu mai sever cu ea? sau sa tac din gura si ma fac ca o inteleg.straight face {} [funda] {}

Răspuns Câştigător
| Psihologul a răspuns:

S-a sters la fund cu tine. Tu o pupi in fund acum? Intoarce-i spatele! Arata-i ca tu nu esti sclavul ei. Ce Dumnezeu? Sun-o cu tupeu, si spune-i : Ma femeie, tu ai spus sa te las in pace. Acum de ce imi dai beep?! Hotaraste-te ce vrei.
Da-i un termen limita sa se hotarasca ce vrea defapt.Fii puternic ca daca ea te vede slab te calca si mai tare in picioare... ce zice ea : " ei lasa uite ce fraier e, e sub papucul meu". Ei tu arata-i ca nu e asa deloc. Arata-i severitate si -> indiferenta

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

De ce sa taci? Bineinteles ca trebuie sa fii mai sever si mai indiferent. Nu-i raspunde la beep. Incearca sa isi bata joc de sentimentele tale sincere... Daca vroia sa mai fie cu tine nu iti vorbea urat...Las-o pe ea sa vina dupa tine de data asta, si daca esti hotarat sa continuati relatia, nu accepta din prima. Las-o sa mai astepte putin. Tine-o pe jar. Asa merita!

pa, pa.

| TąNyą a răspuns:

Hmm nu ştiu exact cum să-ţi zic să faci. eu zic să fi jumi-juma adică să o răneşti totuşi şi tu puţin. pentru că merită, dar întâi ascult-o ( las-o să zică ce are de zis ) după vezi cum trebuie să-i vorbeşti. Dă-i beep înapoi.

FantaSZy.

| Georgiana21 a răspuns:

În primul rând trebuie să o faci să înţeleagă că nu poate să plece şi să se întoarcă de câte ori are chef ea, ca şi cum tu nu ai avea nici un cuvânt de spus, ca şi cum ai fi un căţeluş.
Ignoră semnalele ei.Indiferenţa doare cel mai tare.
Nu te lăsa călcat în picioare de ea, pentru că dacă a fost în stare să renunţe o dată, cu siguranţă o va face şi a doua oara.

| ßέßέ a răspuns:

Trebuia sa o intrebi de ce a mai stat cu tine 8 luni, daca nu voia o relatie mai lunga? 8 luni nu sunt 10 zile, ca sa zici pa si nici sa nu te mai uiti in urma. Daca ea cu gura ei a spus ca nu e pregatita [ma rogstraight face] de o relatie serioasa, atunci de ce te mai cauta frate? Sfatul meu e sa nu ii raspunzi pentru. ca daca relatia asta s-a terminat [ mai bine spus ea ti-a dat papuciistraight face ] de ce sa te mai intorci in trecut? S-a razgandit, sa ii fie de bine.

| BellaRagazza007 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. nu ai inteles INCA?
Te joaca pe degete. daca chiar tine. a la tine cu adevarat, nu te parasea.

sunt sigura ca nici ea, nu stie ce. i cu ea, este pierduta in spatiu, ii este cel mai probabil frica.

Uite, fete sunt ok? tu ce. l mai probabil esti dragut, gasesteti alta fata care sa tina la tine, si sa nu. i fie frica sa aiba o relatie serioasa cu tine.

p. s daca vezi ca fosta (fata de care ne.ai povestit) incearca sa se impace cu tine, si incearca, si incearca, si iar incearca... inseamna ca si. a dat seama ca fara tine nu poate trai, si ar fi bine sa continuati relatia!

bafta!

| madalina97_7913 a răspuns:

Fetele sunt ca niste legende, complexe, nu multi l inteleg. si eu am moment cand nu suport ca cineva oricine, sa stea cu mine. in momentle astea fac totul cu putinta ca sa stau singura. poate ai suparat-o cu ceva. fetele sunt ca niste fluturi : foarte fine chiar si la cea mai mik jignire, chiar daca ai facu-o in gluma. daca ti-a dat bip suno inapoi. vorbeste cu ea. severitatea nu-i buna la nimic. inrautateste lucrurile happy sper ca te-am ajutat. si prietenul meu a trecut prin asta, de aia stiu.