Ma place un tip, dar eu nu il plac pe el.este si cu multi ani mai mare ca mine, dar totusi el ma place, si nu stiu cum sa scap de el. mi-a spus un var de al lui(care e in clasa cu mine), ca el e cam insistent.si nu stiu ce sa fac, cum sa scap de el? deja i-am spus ca nu il plac si ca nu vreau sa fiu cu el. idei?

Răspuns Câştigător
| bog1 a răspuns:

Spune-i ca il urasti mai bine nu te mai intalni cu el

4 răspunsuri:
| Africanwitch a răspuns:

Daca nu a inteles, nu il mai bagi deloc in seama. Se va plictisi de la o vreme. Asta in cazul in care nu e obsedat, putin probabil sa fie asa, totusi...

| vanpersie a răspuns:

Te exprimi de parca ai fi mare fotomodel de la Victoria's Secret.esti si tu acolo o fata obisnuita, cu siguranta. si n-ai de unde sa stii care-s motivele insistentei lui. pur si simplu ignora-l incontinuu si gata

| teomoto a răspuns:

Ca sa poti sa scapi de el, ar fi bine sa-l eviti atat pe el cat si anturajul lui nu-l mai provoca, explica-i ca tu ai alte preverinte in totdeauna pleaca din preajma lui iar atunci cand esti nevoita sa-i vorbesti, vorestei, concis, clar si fara subintelesuri.

| imiplacemov a răspuns:

Nu il mai baga in seama