| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? Am facut dragoste cu cineva prima data, nu cunosc persoana a fost ceva de moment. Am pus prezervativul inainte sa ejaculeze... Exista riscul sa fi dobandit vreo boala, sau numai prin ejaculare? Ma simt cam ciudat...

8 răspunsuri:
| tomtom_7971 a răspuns:

Clar ca exista, prezervativul, daca vrei sa te protejezi de bolile cu trans. sexuala trebuie pus inainte de penetrare.

| Arthur a răspuns:

Normal, du-te la doctor.
Bolile nu se transmit numai prin sperma, ci prin contactul direct.

| marcel_5462 a răspuns:

Am dat un raspuns mai inainte facand o confuzie.scuze mea culpa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai te simti cum esti,"ciudata". Ii spui dragoste cu cineva necunoscut? Macar spunea-i naibii sex...

Răspuns utilizator avertizat
| radu75 a răspuns:

In primul rand eu cred ca esti baiat si ai fost pentru prima data la femei. Pai, de exemplu o ciuperca care va inflori in jurul capului penisului tau o poti lua doar daca ai atins cu penisul vaginul. Daca esti fata, e aceeasi chestie. Simplu, nu? Am zis ce e mai putin grav, mai sunt blenoragiile, sculamentul si alte boli venerice! Apropo, de sifilis nu a scapat nici M. EMINESCU, ditamai poetul neamului romanesc! Grija mare!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca e posibil sa fi contactat vreo boala, fiindca nu are nici o legatura cu ejacularea. Simpla penetrare provoaca infectia. Problema este ca doar analizele de peste 6 luni vor spune cu certitudine daca ai luat ceva grav sau nu. Adica: HIV, hepatita B sau C, Chlamydia, sifilis, HPV. Analizele pe care le vei face acum iti vor arata daca ai luat Trichomonas, Candida, blenoragie, posibil sifilis (dar trebuie repetate).

| melissa_1798 a răspuns:

Normal ca exista riscul sa fii dobandit vreo boala mai bine ai merge la un medik ginecolog el te poate ajuta mult mai mult decat noiwinking noi care iti raspundem la intrebare... pot fii si raspunsuri care sa te derutezewinking. sigur in oras la tine ai un :centru de planificare familiala" mai excat "planning familial. acolo iti raspunde la toate intrebarile tale si sincer nu e o rusine sa mergi in acest locwinking