| Daysukki a întrebat:

Ma rog la Dumnezeu ca ea sa nu vada intrebarea asta.sunt ranita profund si am nevoie mare de ajutor.la naiba cu dragostea asta.prietena mea a fost internata in spital cateva zile si ea cum este ff vorbareata le are cu baietii si acolo si-a facut mai multi prieteni, dintre care unul e iubitul ei acum. ma simt ff prost, nu din cauza faptului ca eu nu am ajut, pentru ca nu o sa am nicioidata! eu nu pot iubi cu adevarat si o persoana care nu iubeste nu merita sa fie iubita! iar eu nu vreau asta. problema este ca eu...

eu m-am sarutat cu ea, in cazut meu nu este exclus pentru ca eu am mai facut asta si "da" sunt fata. si nu-mi pasa daca ma crede careva lesbi, acum nu-mi mai pasa de absolut nimic. in seara cand s-a intamplat asta nu mi-a placut deloc. ma uram pentru ca facusem asta. m-am mai sarutat cu fete si mi-a placut, dar ea este speciala. pentru mine este. eu nu simteam nimic pentru fetele cu care m-am sarutat. si nu pot simti nici pentru ea (dragoste). doar ca in seara asta mi-a spus de el si mia aratat poze. eu am inceput sa o iau peste picior si sa rad ca proasta, nu s-a suparat -stia ca ma prostesc-, daca la un moment dat m-am oprit si privem in gol, ea a inceput sa ma tachineze ca cica acum 2 min. radeam ca proasta, dar eu radeam doar ca sa nu plang.

plang foarte usor. pe bune.credeam ca daca sunt frumoasa o sa am iubit. sunt o proasta asta nu tine de frumusete, eu ziceam ca-s urata pentru ca stiam ca eu nu pot iubi cu adevarat. am foast indragostita de vreo 2 ori pana acum si am 14 ani dar mereu stateam prea mult visand si nu faceam nimic si asa mi-l fura alta...
si acum am simtit acelasi lucru, am stat atat de mult incat am pierdut timpul si nu i-am aratat ca o iubesc, asta pentru ca aveam indoieli. crede-am ca nu o iubesc, credeam ca simteam doar un sentiment de prietenie, dar acum imi vine ca plang si asta o sa fac.
i-am adus un martisor, dar mie imi este scris sa sufar, fix cand vroiam sa il dau a sunat unu '. ma enervat faza dar am inceput iar sa chicotesc ca sa-mi maschez sentimentele. a vb indeajuns de mult cu "ala" ca sa ma irite chestia asta dar n-am zis nimic, stiu ca daca ii spun o sa inceapa sa se invinovateasca si ma doare cumplit cand imi spune" imi pare rau" dupa o sa incerce sa se desparta si tot tacamul iar dupa o sa-i para rau pentru mine si o iubesc prea mult ca sa fac asta, oricum daca vreti adevarul i-am dat martisorul, doar ca i l-am trantit de cap. nu vreau so mai vad vreaodata. o urasc pentru ca ma face sa sufar dupa ea, si pentru ca nu o pot rani indeajuns incat sa-i spun adevarul.

imi doresc din suflet ca ea sa nu vada intrebarea asta.
ce pot sa fac / ar mai trebui sa-mi pese de ceva/ de cineva?
jur pe ce-am mai sfant ca n-o sa mai iubesc pe nimeni vreodata

Răspuns Câştigător
| Bianquis a răspuns:

Wow
frumoasa povestelaughing
seerios
pai asta e normal
sa simti ca o urasti
dar nu e decat ura pentru faptul ca nu vrei sai strici fericirea
ca tii indeajuns de mult ca sao lasi pe ea sa fie fericita
ura asta a ta nu e decat o faza de nervi
spune-i ce simti si asta e
baftawinking

10 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Usor poti jura pe lucruri sfinte...

| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Uite, parerea mea este ca trebuie sa te hotaasti de orientaea ta sexuala. Spui ca ti-au placut si baietii insa stateai prea mult pe gandui si alte fete ti-o luau inainte, de asemenea mai spui ca te atrag si fetele, ca ai sarutat insa nu ai simtit nimic pana la ea.Ma bucur nespus ca recunosti, iti admir curajul.In primul and trebuie sa te hotarasti in pivinta oientarii tale sexuale(daca iti plac fetele sau baietii) sau eventual adica esti bisexuala(iti plac ambele sexe). Prietena ta nu stie ca esti indragostita de ea,deci face totul neconditionat, ced ca fara sa te raneasca. Spui ca te-ai sautat cu ea, dar de asemenea ca ea are un iubit(ceea ce inseamna ca iti arata indiect ca i plac baietii.Nu trebuie sa o urasti, daca spui ca o iubesti especta-i alegerea, sustine-o.Incearca sa ai relatii si cu baietii,fi mai indrazneta,si atunci cand te apasa ceva spne,nu transforma totul intr-un pamflet, nu lua la baza, spune ce ai pe suflet.

| Anonim69 a răspuns:

Ihh.si eu sunt fata.si mie imi plac fetele.si eu am cam fost pusa in situatia ta. dintr-un motiv anume, urasc pers respectiva.

| Nov a răspuns:

rolling on the floor) esti geloasa ca are prieten si ca tu nu ai laughing

| SarahRihanna a răspuns:

La 14 ani ai atins deja performanta de a fi fost indragostita de 2 ori...wow.asta da reusita!
Sfatul meu:vedeti`va de frumusetea varstei si nu va mai complicati atat de mult adolescenta...nimic din ceea ce ai scris aici nu simti...o sa ti dai seama mai tarziu! Nu mi`o lua in nume de rau.Sa ai o seara frumoasa!

| acadeauacusurprize a răspuns:

Stateam prea mult visand si nu faceam nimic si asa mi-l fura alta...am fost in aceasta situatie si am pus piciorl in prag si am spus gata! trebuie sa fac ceva m-am indragostit si ma dat putin la tip si a mers! pup si ai grija

| magdaa a răspuns:

Te vei indragosti cu siguranta :* dupa cumai obs nici acum nu ai vrut. asa se va intampla si in viitor va iesi acel cineva cu care sa-ti petreci restul vietii, ai timp pentru toate. eu am trecut prin mai multe chestii[ nu cu fete] si am doar 13, ani. sunt constienta ca ai mult de suferit dupa orice pers pentreu care simti ceva. dar trec.,

| MDLNA a răspuns:

Ai 14 ani, o sa iubesti o multime de persoane de acum incolo, mai ales pe cei care ti-au dat viata -parintii tai-.
O zi excelenta!

| samy_6843 a răspuns:

Iao mai incet cu promisiunile. viata e lunga si plina de surprize. numai sa le prinzi

| MissyMisa a răspuns:

Ei bine...Si eu m-am sarutat cu prietenele de multe ori si nu am simtit absolut nimica!
Deci... Poti sa spui ca nu esti lesbi happy

Ei bine sa revenim...Ar trebui sa-i spui fetei ce simti.