| Lilia2621 a întrebat:

Ma simt atat de tradata. Am fost impreuna 10 luni. Adica 4 luni ne vedeam in fiecare zi si 6 luni am continuat sa vb in fiecare zi pe net caci eu am venit peste hotare. Nu l-am iubit, eseam cu el asa, nu aveam sentimente pentru el. Acum o saptamana i-am scris ca vreau sa ne despartim, si a fost de acord. Sincer nu mi-am imaginat ca va fi asa de usor de acord. Am vazut la el un status (Te iubesc). Ieri ia-am scris si l-am intrebat la cine se refera statusul, si el mi-a zis ca la o fata. M-am infuriat caci m-a schimbat asa de repede. El mi-a zis ca inca ma mai iubeste, dar nu ca mai inainte, si ca fata cu care e acum nu e mai frumoasa decat mine, dar e cu ea pentru ca stie ca nu se va primi nimic intre noi. Si-a cerut de mii de ori scuze de la mine, si mi-a zis ca se simte un prost in fata mea.
Deci, era vorba ca eu la vara plec in tara pe 2 saptamani, si in timpul acesta sa continuam relatia. Daca sincer, nici nu aveam de gind sa ma intalnesc cu el, si nici sa continuam relatia. dar acum ma simt asa de tradata, e atit de obijduitor sa stiu ca a ales-o pe tirfa aia in locul meu. Acel care imi zicea ca ma va astepta cat timp va trebui. Nu cred ca m-am indragostit, dar tot ce simt e tradare, pentru ca am tinut la el ca la un prieten, niciodata nu am avut intentia sa-l ranesc. Nu vreau sa fie cu alta. El m-a rugat sa fim prieteni, dar eu nu vreau sa prietenesc cu un tradator. ce sa fac, sa-l sterg din lista mea de prieteni? sfaturi va rog

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu nu l-ai iubit si el a simtit. Acum primesti exact ce meriti, tu ai fost prima tardatoare si te comporti acum josnic. Poate inveti ceva din pedeapsa asta: ca nu esti centrul universului si ca, daca oferi batjocura, batjocura vei primi. Nu cealalata e tarfa, tarfa este femeia care sta "doar asa" cu un barbat pe care nu-l iubeste. Drept care, nu ai voie sa ai nici cea mai mica pretentie, fiindca pur si simplu primesti doar ce meriti.

| Lilia2621 explică (pentru Brigaela):

Nu am vrut sa ma indragostesc de el ca sa nu mai sufar, caci am plins destul dupa un fost iubit inaintea acestuia, si nu am vrut sa se repete povestea. Si nu cred ca a simtit, caci eu ma straduiam sa nu-i arat ca nu simt nimic pentru el. Adica tineam la el dar nu-l iubeam. Deaceea reactionez asa acum, de aceea ma simt tradata. Si in plus cat timp am fost impreuna eu nu am avut pe altul, nu l-am tradat, dar el da...

| Brigaela a răspuns (pentru Lilia2621):

Cea mai mare tradare e lipsa dragostei, nu exista ceva mai ingrozitor. Tot ce spui tu sunt pansamente pentru constiinta, realitatea este ca ti-ai batut joc de un om si ca pentru asta nu exista scuze. Probabil, la un moment dat, se va intoarce roata si un altul, pe care tu il vei iubi, iti va spune ca tine la tine, dar nu te iubeste fiindca a fost ranit de alta. Vei vedea abia atunci ce inseamna cu adevarat suferinta.

| Crisu a răspuns:

Tu nu tineai la el si oricum v-ati despartit, cred ca are dreptul sa fie cu cine vrea el...si tu ai acest drept. O cunosti pe fata aceea de o jignesti? De unde sti tu ca e tarfa?
Sa sti ca nu ti se cuvine tie totul, si el are dreptul sa-si continuie viata. happy

| Libelle a răspuns:

Cica tarfa aialaughing
De ce iti permiti tu sa vorbesti asa despre o persoana in primul rand pe care nu o cunosti deloc si in al 2-lea rand care nu are nicio vina? Adica bun, 6 luni...tu indiferenta,fara sa dai speranta de a vrea ceva serios de la relatia voastra,cum t asteptai sa fie lucrurile?
Sa se roage de tine,sa continuati? Nu e asa. Daca te-ai hotarat sa pui punct,ai avut motive. Daca ai avut motive,motivele alea le-a simtit si eil,si cred ca le-am zis mai sus putin.
Ce sa astepte,o fata care nu ofera nimic? Mai bine nu.
Iesi din egoism, si lasa-l sa-si continue viata, nu are rost sa tii o persoana pe care nu o vrea decat orgoliul tau.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu știu ce vârstă ai, dar ai o gândire foarte imatură.
Înțelege că nu e proprietatea ta și dacă tot nu-l iubești (ceea ce e evident), lasă-l să fie iubit de alții (pe care n-ai nici un drept să-i jignești) și fă și tu același lucru, caută-ți pe cineva care o să te iubească și pe care să-l iubești!
Ce rost are să-ți pierzi timp cu o relație, pe care nici măcar nu ți-o dorești?
Detașează-te și vezi-ți de viață!

| Ririru a răspuns:

Hai sa fim seriosi, esti o egosita.

El poate a pus asa sa te enerveze. Dar cu ce tupeu vii tu si te plangi cand nu ai tinut niciodata la el?

Esti josnica. happy. Nu l-ai meritat niciodata, ti-a ranit orgoliu` nu pe tine.

| Lilia2621 explică (pentru Ririru):

Nu-i corect, nu l-am iubit dar am tinut la el, niciodata nu am intentionat sa ma joc cu sentimentele lui.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Din moment ce nu tineai la el nu poti sa-l obligi sa te pastreze in inima straight face Asta este egoism.

Gaseste-ti pe altcineva si nu mai chinuii onul straight face Oricum intre voi nu prea cred ca a existat/exista/ va exista ceva.

| Lilia2621 explică:

Voi stiti numai sa judecati, dar nimeni nu intelege. Eu nu-l iubeam dar tineam la el, de aceea ma afecteaza faptul ca m-a schimbat

| Ririru a răspuns (pentru Lilia2621):

Ce inseamna pentru tine " nu aveam sentimente pentru el. "?
Termina. Esti ultima speta. happy

| Amelya02 a răspuns:

Buna Alina!

Mai mult ca sigur, el a tinut la tine, iar faptul ca s-a cuplat cu fata aceea, poate insemna orice, ca de exemplu.probabil incearca sa te uite. I-ai scris ca vrei sa te desparti de el, nu i-ai spus in fata,nu i-ai vazut reactia,dar sigur baiatul se simte destul de prost ca nu i-ai zis un motiv pentru care vrei sa te desparti de el.
Ceea ce a facut el,nu se numeste tradare,dar ce ai facut tu, da. Desi nu simteai nimic pentru el, ai stat 10 luni cu el, eu cred ca este vina ta.
tradare insemna daca te insela in timpul relatiei cu tine. Si nu vad de ce sa-l stergi din lista, o sa doresti sa mai vorbesti cu el, iar atunci n-o sa fie bine.
propunerea lui de a ramane prieteni, e un semn bun. Succes!

| Lilia2621 explică (pentru Amelya02):

Noi ni-am despartit de o saptamana, dar el e cu aia de 2 saptamani, asa ca a iinceput sa fie cu ea in timpul relatiei.

| MMadalina a răspuns:

Sincer nu imi pot imagina cum poti avea atata tupeu! Zau, ca nu inteleg!

| mihaMGB a răspuns:

Copilarii! daca tot nu aveai sentimente inseamna ca nu exista resentimentewinkingnu? Deci treci mai departe si punct.El oricum are o alta", deci nu mai e loc pentru tine in viata lui.Nu fii egoista, tu oricum nu ii ofereai sentimente, poatea acea fata ii impartaeste sntimentele.Vei gasi un "altul" si gata.Nu te-a tradat cu nimic pentru a il numi tradator,doar si-a vazut de drum,a privit sutul tau in fund ca pe un pas inainte.A fost decizia ta,deci ar trebui sa fii multumita, inseamna ca ai facut ceea ce ai simtit si ceea ce este prin urmare cel mai bine pentru tine.happyNu are rost sa-ti plangi acum de mila.E plina lumea de barbati, pentru care poate vei ajunge sa si simti ceva, nu doar sa ii tii de "pokemoni"winking

Răspuns utilizator avertizat
| Annie2498 a răspuns:

Esti penibila draguta mealaughing. 1. de ce dracu o faci pe aia tarfa? 2. Lasa dracu sentimentu ala de "tradare" ca nici tuh nu esti mai presus din moment ke ai fost cu el doar asa.

| MissPitica a răspuns:

Draga mea cam asa s-a intamplat si cu o relatie de-a mea si la fel ma simteam tradata, de fapt vroiam sa nu il vad cu nici o fata in afara de mine pana am dat de un tip cu care sunt si acum care are grija de starea mea spirituala si ma iubeste enorm si il iubesc enorm si eu. Daca vrei sa ramai amica cu el nu ai decat numai ca nu are rostwinking asa zic eu.O sa vezi ca o sa-ti treaba starea asta. Daca vrei sa mai vorbim imi lasi id tau si vorbim daca pot sa te ajut pentru ca stiu ce simti:* Ai grija de tine te pup

| 999_6366 a răspuns:

Daca nu il iubeai ce p... mai vrei, el a fost prost ca sa intilnit 4 luni cu tine si acum bravo lui ca si-a dat seama, si cum de mai ai tupeu sa scrii pe TPU

| andreiemil a răspuns:

Eu te inteleg perfect

| InDaMix a răspuns:

1.Primesti exact ce meriti.
2.Nu poti sa spui atat de tradata nu are grad de comparatie din cate stiambig grinDD

| Ftw123 a răspuns:

Aha.foarte inteligent, daca nu il iubeai de ce te fte pe tine grija ca se intalneste cu altcineva.Sau ai inceput sa il iubesti doar pentru ca se intalneste cu alt-cineva;>?

| Lilia2621 explică (pentru Ftw123):

Nu am inceput sa-l iubesc, doar sunt suparata ca ma schimbat, ma simt tradata...

| Ririru a răspuns (pentru Lilia2621):

Bineinteles ca te-a schimbat, si bravo lui! Alta poate`l iubeste, nu ca tine. Merita sa fie iubit.