| Alinnnnnna a întrebat:

Ma simt balonata si simt ceva straniu in burta. Am sanse sa fiu insarcinata, e posibil sa fie primele simptome ale graviditatii sau e altceva?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere că IERI ai făcut sex NEPROTEJAT, balonarea respectivă NU poate fi semn de sarcină!

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Deci, balonarea are ALTE cauze - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......lenta_6014

http://www.romedic.ro/balonarea-abdominala

Toate cele bune.

| Danysan a răspuns:

Ai tranzit -Intestinal greu happy. daca stii ca nu ai facut tu nimic naspa si ca partida trecuta a fost safe.Nu are rost sa te complici si stai lina :-P!

| Azµre a răspuns (pentru Danysan):

Ea nu e însărcinată, ea e proastă făcută grămadă. Dacă nici atât nu știe nimic nu mă mai miră.

| h3r a răspuns (pentru Azµre):

Ce știi tu, s-a declanșat o extorsiune a „gravidității" laughing)

| Azµre a răspuns (pentru h3r):

Hai să ne dăm în bărci... chiar așa? peste noapte? parcă e ceva nou nu știu... mă depășește

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si totusi a scris corect
GRAVIDITÁTE s. f. Starea femeii gravide (din momentul conceperii fătului și până la nașterea lui); starea de sarcină. – Din lat. graviditas, -atis, fr. gravidité.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai facut sex neprotejat tot ce se poate