| 4l3x4nd3r a întrebat:

Ma simt cam prostcrying
Pentru ca am avut ocazia sa ii spun unnei fete pe care o plac ca o iubesc si mam cam balbait (nu i-am spus pana la uramalaughinglaughing ) si nu prea stiu caum sa o fac...
Nu ma puteti ajuta cumva stiu si eu vreo idee
Si ce sa fac sa ma simt mai bine...
P.S nu cred ca mai putem vorbi in seara asta...

7 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Incearca sa fi calm. daca te ajuta du-te la o fata pe care nu iti place si iti este prietena si exerseaza pe ea. spune-i ce si cum. fetele sunt intelegetoare nu ca baietii care rad.
si dupa ce ai incercat pe ea du-te la fata. daca nu cand esti cu fata repeta de 10 ori in minte (da stiu ca ai repetat si atunci) mai incearca si spune-i. gandeste-te ca e un baiat sau o fata simpla sau o verisoara (in caz ca nu ai o sora). poate te ajuta. fi relax.

daca nicicum nu merge. fa urmatorul lucru. du-te la ea. si spune-i vreau sa-ti arat ceva. si pe o hartie scrie te iubesc. sau trimitei 8 hartii in fiecare zi (dar amestecate ca un puzzle) pe care sa scrie te iubesc. intro zi trimite e. in alta trimite inca un e. in alta trimite un s in alta b in alta u in alta c in alta t in alta i. si pune-o sa-ti promita ca nu se uita la harti (ar fi bine sa faci un plic din hartie in care sa bagi hartia cu litera) si cand i-ai dat ultima litera dar sa fiti impreuna atunci cand ii dai ultima litera si atunci i spui sa aduca toate acele plicuri si sa le deschida (de fata cu tine). o sa intrebe ce sunt. tu nu spui nimic doar sa le deschida. cand le deschide pune-o sa "rezolve puzzle-ul" daca te itreaba ce e spui ca nu sti. sa caute pana gaseste un cuvant 2 3. (nu spune 2 cuvnte ca isi da seama. sa fie mai asa mai pierduta). o sa-i placa la nebunie si mai este si romantic. ai incredere. o sa-i placa. eu unu m-as duce mai mult pe idea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Fiecare se simte asa cum este, nu pot sa te contrazic. Daca nu ai inteles ca o fata trebuie sa o cuceresti cu, calitatile tale, nu cu ale prietenilor, atunci iti dau dreptate.

| 4l3x4nd3r explică (pentru neutrino):

Buna vezi tu am inteles asta inainte de a posta raspunsul tau... si eu iti ceream o idee de ceum as pute spune "te iubesc" ma intelegi?
Iar acum trec printr-o usoara depresie... asta e tot

| InesIlinca90 a răspuns:

Invit-o la un suc, sau undeva intr-un loc mai retras/romantic si spune-i ca o iubesti; asta numai in cazul in care simti asta happy

| gugulina97 a răspuns:

Scrie mic pe un biletel TE IUBESC si spune-i asa " Imi poti citi te rog sentimentele mele pentru tine de pe acest biletel " :X? funda pls

| Isabella15951 a răspuns:

Spune-i ca tu ai vrea sa-i spui ceva, dar esti mai timid de fel, asa ca ai ales o melodie sa o spuna pentru tine. Apoi pune-i Taxi-Cele doua cuvinte.

funda?happy