| dyna_1486 a întrebat:

Ma simt ff singura.si cred ca e din cauza despartirii d pr meu... d fiecare data cand imi amintesc d el ma simt asa.simt ca viata mea fara el.nu are niciun rost.nu pot sa trec peste... mi`e ff greu...si...nici macar nu vreau sa-l uit.si nu stiu daca voi trece vreodata definitiv peste asta.nu stiu c as mai putea face.nu vreau sa ma mai simt asa. mi-am facut pr iar. dar nici asa nu am reusit sa-l uit p celalalt. voi c credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| liz23 a răspuns:

Gandeste lucrurile asa cum sunt nu prin ce te-a facut pe tine sa te indragostesti.De cele mai multe ori te gandesti la ce a fost frumos si nu vrei sa iei la socoteala si greselile, motivele pentru care nu mai sunteti impreuna. Daca spui ca nu vrei sa-l uiti iti faci rau singura, de trecut vei trece peste, in cat timp depinde de tine. Fie iti ocupi timpul cu ce iti place si nu o sa mai ai timp sa te gandesti fie te agati in fiecare zi de momente care teau facut fericita dar care nu o sa mai fie... dar asa nu reusesti decat sa traiesti din amintiri.Viata ta nu se rezuma la el, o relatie merge in doi, daca el a abandonat tu nu poti face decat sa renunti pentru ca vei tine vie o amintire ce te va da peste cap din ce in ce mai mult.In ceea ce priveste persoana cu care esti, nu-l tine langa tine doar pentru ca vrei tu sa fie cineva acolo, nu te folosi pentru ca nici tie nu ti-ar place sa fi folosita. Poti incepe cu inceputul, schimbi atitudinea fata de situatie, constientizezi ca nu e capat de lume si-ti faci programul cat mai incarcat cu ce trebuie sa faci si ce-ti place. Facand pasi mici... tu de fapt vei face un pas imens.iti va fi mai bine!

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg perfect ca si eu am trecut prin asta si inca nu mi-a trecut de tot, eu stiu ca iti este foarte greu, dar cred ca cel mai bine ar fi sa gandesti pozitiv, gaseste-ti ocupatii ca sa nu te mai gandesti la el, viata merge inainte chiar si fara el, timpul vindeca toate ranile, ai grija de tine, bafta.

| Linda a răspuns:

Gandeste-te ce-ti doresti tu de la viata. Si citeste cartea Eu femeia, de Stasi Eldredge. http://www.clcromania.ro/eu-femeia_prd5332.html E super.

| www a răspuns:

Cat ati fost impreuna? Daca ati fost o saptamana sau doua dramatizezi prea mult. Daca ati fost mai mult de 1 an si era o relatie serioasa, atunci incearca sa lasi trecutul in trecut si iesi in lumelaughing.

| sym0nyck a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, si crede-ma ca te inteleg perfect. sunt cam in aceeasi situatie sad, decat ca la mine nu se mai poate face nimic.pentru ca are pe altcineva. de cateva luni de cand nu mai suntem impreuna. dar daca eu pentru el nu insemn mare lucru.de a ales-o pe ea... trebuie sa -mi revin si eu.incet incet...si sa-mi continui viata.
dar tu?! de ce v-ati despartit? gandeste-te tu ( nu trebuie neaparat sa le insirui pe site), care au fost motivele si care din voi poarta vina despartirii, asta daca spui ca NU VREI SA´L UITI!, poate ca inca nu e totul pierdut si va puteti impaca happy
bine, acum depinde si de el. daca are aceleasi sentimente pentru tine si daca ii pare rau ca v.ati despartit. te v-a cauta...
eu zic sa vorbesti cu el, crede-ma., comunicarea.in majoritatea cazurilor. este cea mai buna solutie, asta daca vreti aman2 sa mergeti mai departe.
in schimb... daca nu vrei impacare... trebuie sa te gandesti ca timpul nu se v-a opri in loc pentru durerea ta, oricat ai suferi., pentru ca viata este mult prea scurta sa mai avem timp si de suferinta sad
stiu ca doare.si inca al dracului de tare. vorbesc din proprie experienta... eu una mi-am zis ca nu voi mai pune suflet in nici-o relatie... pana nu ma vad macar maritatahee heetongue
iti doresc sa ai noroc in dragoste si sa gasesti solutia potrivita, pentru tine... nu te gandi la ceilalti. fi egoista. tie sa iti fie binewinking :*

| Criss1105 a răspuns:

Am patit si eu la fel k tine si nici eu nu l-am uitat si acu il am in minte...mam cuplat cu un tip care era fff gelos si de 2 luni m-am despartit si de ala pentru ca nu il iubeam...si faza naspa e ca persoana pe care nu o pot uita e la mine in clasa...atata timp cat nu te intalnesti cu el des incearca sa faci anumite lucruri care sati tina mintea ocupata... k de exemplu citesti o carte politista sau te uiti la un film...succes!

| dyna_1486 explică:

Am fost impreuna doar 6 luni... dar au insemnat mult pentru mine.niciodata nu am iubit p nimeni asa.si nici nu cred ca voi mai putea.

| dyna_1486 explică:

Nu pot sa ma mai impac cu el...deja e prea mult. el nu ma mai cautat...si nici eu nu o sa-l caut.desi...m doare f mult ca face asa. dar asta e...si da. d multe ori se sp ca timpul vindeca orice...dar.uneori.amintirile care raman dor ff mult...

| andrei_5514 a răspuns:

Dyna, imi pare rau pentru tine! sad
cei care trec printr-o asemenea situatie, reusesc sa treaca cu timpul peste situatie gasindu-si multe preocupari. incearca sa iti gasesti un hobby nou, sa canti la un instrument, sa faci un sport, sa excelezi intr-o anumita ramura profesionala, sa iesi mai des cu prietenii samd. de asemenea, evita tot ce iti poate aduce aminte de fostul tau prieten. si de ce nu: roaga-te la Dumnezeu sa te ajute.

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Sa te impaci k el.nu vei mai suferi.

| fericire a răspuns:

Imi pare rau.sad sunt in aceeasi situatie.nu stiu ce sa zic, poate nu ar trebui sa ne fi implicat asa de mult in relatie.
simt ceea ce simti si tu, cred.si defiecare data cand il vad. e cu prietena lui, iar eu, desi am un prieten care tine la mine.nu pot sa'l uit de nici un fel... dar las timpul ca sa rezolve astasad
sa-ti spun ceva...viata fara suferinta nu are farmec, iar dragostea implica mereu si un sentiment de tristete, din pacate poate nu ne'am atasat de persoanele potrivite, adica eu sunt sigura ca asta am facut'o.
nu avem decat sa ne gandim ca vor exista multi baieti care ne vor aduce zambetul pe buze, din nou happy.pana atunci lasam ca timpul sa ne fie preiten.stii cum se zice: timpul sterge toate dezamagirile. sper sa fie ok :*

| smile2catalyn a răspuns:

Mey sincer eu nu prea cared ca e bine ce faci tu pentru ca viata nu sa sfarsit doar la un singur baiat si eu caut o fata care sa fie pentru mine sa nu fie parsiva si numia pe interes de mult timp si in primul rand sa imi fie fidela dar cam greu asa ceva ...sia acum sa iti raspund tie incearca sa nu te mai gandesti la el si cand o sa gasesti pe cineva potrivit o sa il uiti iti zic eu lucru asta... pup.