| ZuuZaaA a întrebat:

Ma simt groaznic.Nici nu va pot spune cum, in cel fel.nu va pot explica sentimentul pe care il am. A fost prima mea iubire la care am tinut inimaginabil de mult, si inca tin.Il iubesc cu toata fiinta mea.Si.dupa aproape un an jumate ne-am certat si noi in sfarsit mai rau.Nu mai pot, abia scriu, nici nu vad bine din cauza lacrimilor care imi inunda ochii.Atat pot sa spun, ca s-a schimbat, nu mai e diferit.Incepe sa fie.sa fie ca un baiat:-j.Credeti-ma pe cuvant ca nu mai pot, simt cum mi se rupe inima, ma doare atat de tare, parca mai un pic si imi plesenste.
Fetele care ati fost in situatii asemanatoare, si care ati iubit, sau iubiti cu toata fiinta voastra, spuneti-mi ca totul va vi bine.
Sper sa ne impacam pentru ca altfel eu chiar nu pot trai fara el.Il vad zi de zi la scoala, suntem colegi de clasa, imaginati-va. Intre noi a fost o iubire.pff.nici nu stiu cum sa spun, iar mi se inunda ochii. o iubire inexplicabil de mare.si inca e dupa parerea mea. dar nu stiu ce se intampla cu noi.am tipat unul la altul.ai nici nu ne-am bagat in seama la scoala. Un baiat ca el nu mai exista, sunt sigura.asa sensibil, tandru.insa cred ca se schimba.:((.
Am sa postez si un link cu o melodie mai trista, poate va place.
http://www.youtube.com/watch?v=wTu6WF6XNqk

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu poti trai fara el? Dar inca nu traiesti cu el,sunt iubiri de adolescenta, unele sunt pasagere, altele te invata ce-i iubirea adevarata! Din toate inveti cate ceva si mai presus de toate vei intelege ca daca te iubeste cu adevarat... iarta!

| Sweet111 a răspuns:

Hey dc nu ii scrii ca il iubesti si ca nu iti imaginezi viata mergind mai departe fara el, si ca vrei sa va impacati pentru ca nu poti continua asa! probabil si el se simte la fel doar ca n-are curajul sa faca el primul pas deci fii tu prima!winking
Succes love struck p.s lasa melodiile triste, ia-ti inima in dinti si fa ce crezi tu ca e mai bine pentru tine si pentru relatia voastra... Si crezi ca daca veti sta amindou asa suferind si nu facind nimic se va schimba ceva, totul depinde de voi!
totul va fi bine micutzo! Succes love struck

| Sweet111 a răspuns:

Scuze pentru greseli, am scris din graba! happy

| mona a răspuns:

o sa va impacati cand o sa va dati seama ca ati facut o greseala certandu va si despartindu va.

| Giutsa a răspuns:

Buna skumpa. Am sa iti zic ceva. Eu am stat cu un baiat 4 ani. Dupa care ne-am despartit. In aceeasi situatie eram si eu. Simteam k lumea mea se darama. K nu mai pot trece peste dar am inceput sa ies cu prietenii sa ma distrez. Daca nu se mai poate nu se jai poate. Nu te umuli trimitand mesaje cu ``esti viata mea.Te ador. Nu pot sa traiesc fara tine`` etc. Pt ca el odata ce vede ca ``esti in limba dupa el`` ca sa zic asa te ignora mai tare ca na... astia sunt baietii nostri. Incearca sa pari indiferenta. Sa te faci ca nu te doare nimic din ceea ce face el. Si ai sa vezi ca indiferenta ta il va atrage. Urmeaza`mi sfatul macar o zi doua. Si dupa trimite`mi un mesaj privat si imi spui ce s`a intamplat! La mine una a functionat de nenumarate ori!:*

| Criiiis a răspuns:

Ceva de genu` am patit si eu dar oricum stiu ca poate am fost si eu putin cam...da oricum fa tu primul pas si mergi la el poate e prea timid si oricum cred ca el te iubeste.happyDeci spune-i ca il iubesti mult de tot da nu asa in fata clase.ia-l intr-un loc mai retras pana nu va fi prea tarziu.:*!

| hubbaxD a răspuns:

Pai cum sa-ti spun si eu sunt in aceasta situatie numai ca prietenul meu deja sa gasit pe alta, am tinut si tin enorm la el, dar am mai avut si eu o dragoste pin cl 8 di am suferit la fel de mult ca si acum,numai ca acum cind ma gindesc cum plingeam dupa el sincer imi vine sa zimbesc parintii mei imi spun mereu ca vei intilni multi inainte si aceasta se va repeta din nou la fiecare relatia iar dupa ce iti va trece dragostea vei zimbi din nou cind te vei cindi la baiatu din uram caruia ai suferet.Un sfat ignora muzica trista deaorece te face sa suferi mai mult, asculta ceva mai vesel si incearca sa nu te gindesti la el, eu cu x-ul meu m-am impacat te 4 ori si regret deoarece acum sufar mai mult. Poti sa te conduci dupa aceasta fraza,, La ce foloseste sa o iei de la inceput cand stii foarte bine ca si acest inceput va avea un sfarsit si pana la urma tot vei suferi mai mult sau mai putin...''pafta fii tare:*.))

| ZuuZaaA explică:

Azi* nici nu ne-am bagat in seama la scoala. Scuzati greseala.

| Nimeni0 a răspuns:

Daca tii la el asa de mult cum zici tu... arata-i indiferenta si poate va veni el primul la tine...sigur nu a trecut peste, e clar ca mai tine la tine. Experimenteaza asta cateva zile si daca nu merge du-te tu prima la el.O sa vezi ca se rezolva pana la urma