| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Ma simt putin ameţita şi am simptome de sarcina dar am facut un test de sarcina dar a iesit negativ eu mam despărtit de iubitul meu recent dar am avut contact sexual cu el nepriotejat înainte de desparţire. Daca testul e negativ e posibil sa fiu însărcinată?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa, este posibil sa fii gravida si testul sa arate negativ, atunci cand testul este facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| DontActLikeMe a răspuns:

La cat timp dupa ultimul act ai facut testul de sarcina?

| Anonimms128 a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa 2 saptamani de la actul sexual neprotejat, Cel mai bine ar fi sa il faci dimineata cu prima urina.