| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot cert cu prietenul meu foarte des si rau. Suntem de un an si jumatate impreuna. Ultima oara cand ne-am certat, aceeasi poveste, el a zis ca nu mai vrea, eu m-am rugat de el pana l-am convins sa ne impacam. Doar ca acum ma simt ciudat, el mi-a zis ca ar putea sta si fara mine atunci cand mi-a zis sa ne despartim pentru ca ne tot certam de atata timp. Si mi-e greu sa traiesc cu ideea asta...Ieri i-am trimis eu multe mesaje cu "te iubesc", lucru ce il fac foarte rar, si seara i-am zis ca ma pun sa dorm si sa-mi mai trimita el mesaje, ca el mai statea. Azi dimineata nu am vazut niciun mesaj de la el, l-am intrebat si a zis ca s-a luat cu altele si a uitat, a si zis "tu crezi ca doar la mesajele tale ma gandesc?"...Ma mai iubeste daca a zis ca poate sta si fara mine? Daca nu, at de ce mai sta cu mine?sadajutati-ma va rog sad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,ar trebui sa te gandesti daca baiatul asta chiar te merita si sa te gandesti care e cauza certurilor voastre.Tu nu ai facut bine ca te-ai rugat de el sa va impacati, e ca o regula pentru mine cel putin...eu am facut prostia asta o data si de atunci mi-am invatat lectia, ma lasam umilita si el zicea ca nu mai vrea ca nu ii pasa, de ce sa cersesti iubire...acum intre mine si prietenul meu s-au inversat rolurile,ne-am mai despartit si noi din cauza unor certuri, mi-a zis ca vr sa ne despartim si eu incercam sa fac pe indiferenta si sa nu ma rog de el sa fie cu mine daca vrea bine daca nu, nu.Si tot el ajunge sa ma caute si sa fie dupa mine mai ceva de cum eram eu.
Nu stiu ce relatie aveti voi, dar el e cam ciudat, nu stiu daca el simte ce simti tu.Adica vb asa cu tine,e cam aiurea asa,comportamentul lui.Tu ii trimiti mesaje cu te iubesc si el iti da un astfel de raspuns cand l-ai intrebat de ce nu ti-a trimis,ar trebui sa fie si el mai altfel. Poarta o discutie serioasa cu el si te rog eu,de acum inainte nu te ruga de el sa te impaci dac amai zice ca vrea sa va despartiti,spune-i foarte bine, asta asteptam demult sa imi zici, atunci ai sa vezi ca ii va fi ciuda pentru vorbele lui.

6 răspunsuri:
| eddward7 a răspuns:

Cred ca are pe altcinevasad

| JustThat a răspuns:

Poate nu vrea sa te raneasca sau nu vrea sa-ti spuna mai ales daca tu spui ca te'ai rugat de el sa va impacati si in cele din urma a fost de acord
Dupa comportamentul lui eu zic ca nu mai vrea sa fie cu tine
Nu are rost sa te mai rogi de elwinking Lasa'lwinking

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Pai daca tu te tot milogesti de el? nu inteleg cu puteti fi asa ca niste carpe straight face mi-e sila oh go on

| R_8074 a răspuns:

De unde stii ca e adevarat, adica tu il cunosti. Si tu poti sta fara el, nu e imposibil, doar ca nu vrei si ti.ar fi greu, asta nu inseamna ca nu i.ai putea spune si tu acelasi lucru fara sa simti asta, ca vrei sa stai fara el. Dar faza cu altele a fost cam jignitoare, a fost nesimtit, daca chiar e asa ar fi bine sa ti.o spuna in fata.

| trista_5619 a răspuns:

Sa vedem... cu trimisul mesajelor am patit-o si eu, si el imi spunea ca nu putea, ca aparea ceva... Poate intr-adevar avea ceva de facut si nu putea. Iar faza asta cu te-ai rugat de el pana te-ai convins sa va impacati, ce vreau sa-ti spun e ca nu trebuia, trebuia din contra sa il ignori chiar daca nu vroiai sa faci asta, si el daca te iubeste cu adevarat va umbla el dupa tine sa te roage sa va impacati. Cateodata trebuie sa-ti asculti mintea si nu inima. atunci cand ti-a spus ca poate sta si fara tine, cred ca a fost ''mandria'' lui de barbat, dar in adancul sufletului simtea altfel. nu ai patit vreodata sa ascunzi senimentele triste de teama sa nu creada cineva ca nu poti altfel. Sfatul meu este sa vorbesti serios cu el, ca nu vrei sa se termine si ca esti sigura ca nici el nu vrea. bafta si succes in relatie, vad ca ai nevoie. Si nu uita: trebuie sa-ti asculti uneori mai mult mintea decat inima.(doar in unele cazuri!) pup dulce.

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Sa stii ca am fost si sunt indragostita.si e pe bune.nu e dragoste de pustoaik de 13 ani oh go on dar nu m-as umili niciodata asa ca tine. daca nu ma vrea inseamna ca nu mai e fericit cu mine si tocmai pentru ca il iubesc si vreau sa fie fericit il las in paceoh go on daca as fi in situatia asta.bine ca nu sunt.tu ori esti un *** de copil de 13-16 ani ori esti obsedata de el.da nu e vb in nici un caz de dragosteoh go on