| KamaSutra a întrebat:

Mai exista acea iubire adevarata? Adica fara interese si alte tampeniibig grin

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| FABULOSUL6000 a răspuns:

La inceput da, insa fata aia mai mananca si ea, mai bea un suc, deci nici chiar fara nimic ca visezi.

| Doub a răspuns:

Da.

| LoveSleep a răspuns:

Da.

| T0T a răspuns:

Foarte rar intalnita, dar mai exista.

| Bogdan6969 a răspuns:

Defineste fara interese si tampenii mai intaiwinking

| Diagn a răspuns:

Nu

| Morenna10 a răspuns:

Da.Sunt fata si niciodata in viata mea nu am lasat un baiat sa imi plateasca ceva,m-as simti penibil,nu e ok,ma simt mult mai bine cand pot eu sa ii daruiesc,nu doar ca sa ii demonstrez ca nu sunt pe interes, ci ca sa ii arat ca nu e important cine plateste, si chiar nu e, mi se pare o tampenie ca atunci cand un cuplu merge la intalnire doar baiatul trebuie sa faca cinste. Daca iubesti pe cineva cu adevarat nu trebuie sa ai asteptari sa iti ofere una si alta, lupta pentru ce iti doresti nu fi o carpa de sters pe jos.Asta simt eu.

| neutrino a răspuns:

Orice relatie are un scop, deci exista un interes!

| catanavip a răspuns:

Sigur ca exista atat timp cat nu iti construiesti universul tau in jurul celeilalte persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar intre oameni cu un anumit tip de caracter. Majoritatea vor sa primeasca iubire pura, fiind incapabili sa o si ofere.

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

Caut-o, draga.
Nu mai intreba strainii laughing

| Eduard619 a răspuns:

Cat timp exist eu pentru tine o sa existe

| Eduard619 a răspuns:

Te iubesc viata mea micaaa

| andreiul78 a răspuns:

Daca e pe interese, atunci nu mai e iubire.
Oricum, da, exista. Nu pot sa spun ca am avut nu stiu cate prietene (de fapt am fost doar 2), dar am stat cu fiecare pentru ca nu eram atasat de ele pentru ca erau frumoase sau mai stiu eu ce, pur si simplu simti ca ai face orice pentru acea persoana fara sa astepti ceva in schimb. O pui pe ea pe primul loc si nu vrei nimic altceva decat sa o vezi fericita. Si acum o mai iubesc pe fosta, si suntem despartiti de 3 luni. Nu, nu sunt in depresie non-stop dar si acum as face orice sa fie fericita happy

| Atlas33 a răspuns:

Iubirea a incetat de mult sa mai fie cea mai inalta forma de sentiment uman, fiind redusa la doar o relatie carnala, salbatica si sexuala. Oride se mai intampla asa ceva, acei oameni sunt fantomatici, inexistenti chiar.

| RAY a răspuns:

Fara interese nu exista nimic,omul nu ar face nimic fara un interes, nu ar manca,bea,merge la wc,face sex,ruga,canta, gandi etc intereseul ne da un sens, scop in viata, iubirea apare ca urmare a unui interes de exemplu
aspectul fizic
aspectul fianciar
barbati cauta sex de cand exista masculi pe pamant
femeia cauta un partner cu potential fianciar de cand exista mamifere
asta nu inseamna ca nu exista iubire, doar ca fara interese nu am putea trai sper ca ai inteles