| Madaxo97 a întrebat:

Mai încerc odată, dacă ați avea o fiică, ați fi de acord să aibă raporturi sexuale la 16 ani(vârsta legală de consimțământ) cu un bărbat mult mai mare decât ea, trecut de 40 ani?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Să îi fiu tată. nu as lăsao să aibă raporturi sexuale cu cineva aproape dublul vârstei ei. Până nu face 18 nu i-aș da voie in niciun fel să își înceapă viața sexuală. Dacă ar faceo sa nu caute băieții mai mari. +5 ani maxim diferența.

| Miruna333 a răspuns (pentru Sofer):

Si la baiat la fel?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU!

| mihai69 a răspuns:

Acum 100 de ani nu se mira nimeni când o fecioară de 16 ani se mărita cu un „moș" de 40.
Acum ați devenit toți pudici și morali.
Presupunând că nu vorbim despre cazuri de „predatori sexuali", ci chiar este vorba despre o relație și sentimente reale, de ce ar trebui să ne împotrivim?!?

| Madaxo97 explică (pentru mihai69):

Deci nu am evoluat deloc de acum 100 ani? Și nici atunci nu era ceva ok cu siguranță un astfel de mariaj. Cam ce sentimente reale ar putea exista între o fetiță și ditamai bărbatul de varsta a treia? confused
Dacă ar fi fiica ta ce părere ai avea? Asta era întrebarea de fapt.

| mihai69 a răspuns (pentru Madaxo97):

Fiica mea a avut o astfel de relație. Niciodată nu m-am amestecat în alegerile ei și ori de câte ori a fost cazul, am fost alături de ea și am sprijinit-o.

| Madaxo97 explică (pentru mihai69):

Nu prea cred, refuz să cred ca la 16 ani ai sprijinit-o cu unul de 40, nu am zis de diferența mare de vârstă majori fiind, asta e altceva, mă refer strict 16-18 ani, dacă la 20 de exemplu vrea ea iubit de 50, e problema ei, dar la 16 totuși? Ce atracție crezi că simte aia mică pentru un moș? Moșul simte atracție, normal, dar aia mica? Atracția ei nu contează? Nu cumva este "constrângere" în loc de iubire? Constrângere însemnând, bani, putere, promisiuni, pe care aceasta le crede fiind naivă la vârsta ei.

| VoidEternal a răspuns:

Nu. Cu siguranță nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric NU!

| simplaexsistenta a răspuns:

Cum a zis si @Sofer, daca băiatul e mai mare cu mai mult decat cinci ani ca ea incep sa imi pun intrebari. Si asta incluzând faptul ca doar de la 18 ani in sus as fi de acord

| Cavaler001 a răspuns:

Citesc amuzat răspunsurile de aici și vad că moșii mai nou incep de la 40 de ani. Înseamnă că avem părinți moși majoritatea și vârsta a 2-a e de la 18 până la 40? Sau de la 30?

| Tokyo44 a răspuns:

Am un coleg de 30 de ani care e înnebunit și are relații intime cu femei de 55+
E preferința lui, o respect!
Dacă o fată de 16-+ prefera o relație cu un moș, iar e treaba ei.
Exclud aici situațiile în care babalacii cumpără direct sau indirect inocența unei fete de 16-20 ani

| Madaxo97 explică (pentru Tokyo44):

Direct sau indirect, ai zis bine, de obicei așa se și întâmplă, ele fiind tinere și inocente cedează imediat la o promisiune sau ceva bani sau cadouri, aia tot constrângere se numește. Foarte foarte rar când o minora să fie atrasă de vârste așa înaintate, de obicei ei sunt atrași de ele ca și corp, iar ele de ei ca și portofel, putere, siguranță, atracție pur fizică mai rar spre deloc pentru bătrâni care nu au nimic de oferit.
Relații de milionari cu fete tinere am văzut, dar cu tinere si bărbați maturi fără bani, nu.

| Andreiis5521 a răspuns:

Mai rău e când ai aproape raport sexual cu propria mama...

| Cavaler001 a răspuns (pentru Andreiis5521):

Vrei sa spui o femeie mai in vârsta cu 18-25 ani cred, nu propria mamă, sper!

| Andreiis5521 a răspuns (pentru Cavaler001):

Nu, chiar cu propria mama :///

| recedaniel a răspuns:

Nu conteaza anii poti face dragoste daca este iubire, nu am iubita

| Madaxo97 explică (pentru recedaniel):

Te întreb acum, ce iubire crezi tu că ar putea exista între o fetiță de 16 ani și ditamai bărbatul de 40 si ceva de ani?