| alexulu a întrebat:

Mai mult vreau parerea fetelor.

Deci asta vara m-am indragostit de o fata insa nu am vazut-o decat de 2 ori, ma rog am visat la ea toata vara. Spre finalul verii i-am aflat id si am vorbit putin. La prima discutie am dato-n bara rau de tot ca am laudat-o prea mult. Dupa cateva alte dati in care am mai vorbit pe mes ceva plictisitor ca nu stiam ce sa mai zic ca ma blocam am zis sa o chem la un suc, am incercat vreo ora sa o conving insa a refuzat pe motiv ca n-are timp; am cedat si i-am zis ca o plac si mi-a raspuns ceva de genu ca mi crede in dragoste la prima vedere. Am zis bun deci nu ma place (desi oarecum am avut impresia ca ma place sau macar poate am vrut sa cred) am zis s-o las moarta. Dimineata urmatoare am fost putin plecat cu ceva prin oras si cand ma intorc si intru pe mes imi da mesaj ca scuze sper sa nu te fi suparat dar nu cred ca ne-am potrivi (ma gandesc ca poate ii pasa macar putin daca a zis asta... sau ma insel?!)... ma rog i-am cerut o parere despre mine si a zis ca atunci cand ne-am intalnit nu i-am facut o parere dar dupa ce am mai discutat pe mes i-am parut lingusitor (desi nu-s asa in realitate dar atunci m-am blocat si am zis ca poate fac bine daca o laud putin insa nu prea a fost asa)- Asta a fost la sfarsitu verii. Acuma a mai intrat o data de doua ori in vb cu mine ca niciodata si un status de-a ei (care poate se referea la altcineva dar tot odata poate sa fi vorbit de mine) m-a facut sa cred ca poate as avea o sansa, poate a devenit o obsesie si incerc sa gasesc dragostea pe carea ea nu mi-o poarta sau poate nu. Cineva mi-a zis ca o fata odata ce si-a facut o prima parere greu si-o mai schimba. Oare cum as putea sa o fac sa-si schimbe in bine parea despre avand in vedere ca de vazut n-o pot vedea ci doar pe mes putem vb. Cu toate ca a trecut un timp eu n-o pot uita straight face si inca vreau sa leg ceva cu ea. Deci ce ziceti? Cum as putea sa o fac sa-si schimbe parerea despre mine? Cum as putea intra in vorba cu ea?

9 răspunsuri:
| deviant18 a răspuns:

Ai putea incerca cu chestii de genu: hey! ce mai faci? ce''ai mai facut? daca raspunde mecanic si nu dezvolta subiectu sau si mai si nici macar nu te intreaba si ea pe tine ce ai mai facut inapoi, eu zic sa o lasi moarta. fete sunt pe pamantu asta cu gramada, nu poate fi ea ultima. pe de alta parte, daca vezi ca e interesata si se baga in discutie, incepeti sa povestiti de muzica, filme, carti [daca va place sa cititi] si chestii de genu. nu te arata foarte interesat pentru ca asa iar o sa''i dai impresia ca o placi [lucru pe care ea de data asta nu ar trebui sa'l stie din prima] dar nici foarte dezinteresat sa nu pari ca atunci o sa zica ca nu iti pasa si ca te bagi in seama ca n'ai ce face.
nu o bombarda cu complimente si nu o stresa. iesi o data fara sa zici pa-pa de pe mess si daca te intreaba ii zici ca ai avut treaba, chestii de genu. trebuie sa stii sa ''play chill and cool''. asta le place la fete. si iti vorbesc din experienta mea de fatalaughing
stai calm si daca te place, va veni ea la tinewinking

| DorelSudoru a răspuns:

Nu sunt fata sunt baiat dar vreau sati zic ceva: sunt mai multe variante 1:ii zici in fata ca ai laudato atat pentru ca incercai sa te dai la ea 2:incerci cumva sai arati cum esti tu cu adevarat iar 3: o lasi(dar cred ca o sa fie destul de greu) si incerci sa iti vezi de viata linistit

| Sice a răspuns:

Nu o mai baga in seama, poarta-te ca si cum nu ar exista.Astea-s legile universului, in scurt timp o sa fie invinsa de curiozitatea de a te intreba ce faci crede-ma.Indiferenta e cea mai puternica arma contra femeilor, doare mai tare ca bataie si sare in ochi mai tare ca un culturist profesionist.

| CNP a răspuns:

Eu zic sincer sa iti vezi de viata ta chiar daca o sa-ti fie greu.Nu merge sa faci o relatie pe mess. Puteti ramane prieteni dar nimic mai mult.De faza cu lingusitul poate ai exagerat...sau ti-ai aratat prea repede sentimentele si ea acum stie ca tu o placi mult si isi permite sa faca ce vrea cu tine. A zis ca nu va potriviti poate din respect, sa nu te simti prost.Eu zic sa o lasi in pace si daca mai vorbeste ea cu tine atunci poti sa-i spui ca vrei sa ramaneti amici si sa mai conversati din cand in cand pe mess.Asta e parerea mea, tu faci cum vrei.

| カルメン a răspuns:

Daca vezi ca ea nu te baga in seama sau iti da de inteles ca nu prea te place de ce nu incerci sa treci peste acest moment? sunt o multime de alte fete care poate te plac dar tu totusi nu o vezi de cat pe easad poate ca tu cauti dragostea unde nu trebuiesad. daca totusi crezi ca poti avea o sansa cu ea ia-ti inima in dinti si intreab-o o data pe mess daca vrea sa fie prietena ta daca te refuza inseamna ca ea chiar nu vrea sa fi in preajma ei daca zice ca se mai gandeste poate ai totusi o sansahappy baftahappy

| Prigatdevisine a răspuns:

Pfff... daca ea nu crede ca va potriviti thinking nu stiu ce sa-ti spun.mai bine o uiti, ai dreptate fetele daca isi creeaza o impresie despre tine, greu si-o mai schimba, pentru ca noi suntem mai incapatanate si poate uneori nu vrem ca sa acceptam realitatea:p

Vorbesti cu ea si ii spui ca erai emotionat p mess si nu stiai ce sa-i spui ca sa-i atragi atentia. Spune-i ca in realitate esti altfel si macar sa-ti dea o sansa. :d

Mai incearca, invit-o in oras... dar sa nu fii prea stresant :p
Succes :*

| Denii_9937 a răspuns:

Pfff...greu si cu dragostea asta

incearca sa fi prietenul ei pe mess nu admiratorul obsedat:d
si apoi sti cum se spune.de la prietenie la iubire mai e un pasbatting eyelashes ma rog era de la ura la iubire da` nu conteaza merge si asalaughing

| alexulu explică:

Nu stiu sigur daca ati inteles sau da laughing m-a refuzat la finalul verii. acum e jumatatea lui octombrie... poate si-a schimbat parerea, stiu si eu? acum nu stiu ca n-am prea vorbit... poate totul e doar un vis dar parca ceva imi zice nu te opri acum, esti aproape, te place ai o sansa dar ea nu mi-o ofera straight face oricum mai astept si alte raspunsuri si completari daca mai aveti va astept

| babumik96 a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic despre asta, esti intr-o situatie foarte nasoala sa zic asa. dar incearca sa ajungeti la o intelegere si poate pana la urma daca chiar nu poate exista ceva intre voi doi incearca sa iti faci o alta prietena sau macar sa o ignori, si prietena pe care tio faci sa nu semne cu ea ca asa iti vei aduce aminte de ea si nici nu ai sa poti sa o uiti asa, succes cand ai rezolvato anuntamabatting eyelashes