| Dominicc a întrebat:

Mai pentru baieti, dar pot raspunde si fetele!

Cum va simtiti mai bine? cu o fata langa voi, in sensul iubita sau mai libertini? Intreb asta ca mai tot aud ca " mai bine singur, faci ce vrei, pleci unde vrei nu dai indicatii etc"

Cum va simtit voi mai bine? Logic ca e bine si cu o persoana draga langa tine. Dar ma refer la momente cand poate. nu aveti chef. Simtit ca sunteti luat peste picior sau nu mai merge ceva.

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am trait suficient timp fara sa am o relatie. Dar am si avut cateva relatii incat sa imi dau seama de cum sta treaba. Oricata libertate ai crede-ma ca la un moment dat iti dai seama ca n-are sens. Te vei intreba : Pentru ce aceasta libertate? Nu o vreau. Vreau o fata care sa imi ia libertatea. Ultima afirmatie la modul figurativ bineinteles. Practic vei observa ca simti nevoia unei relatii. Ca desi ai timp pentru mai multe chestii tot iti lipseste ceva. Chiar daca azi, poate si maine spui ca e super bine. Iti garantez ca peste cateva zile nu mai gandesti asa. Simti nevoia sa ai si tu o relatie. Acel joc in doi cand faceti impreuna tot felul de chestii. Cand pur si simplu vezi in ochii cuiva clipa de clipa ca te iubeste. Cand vezi pur si simplu ca parca esti mai ingaduitor fata de partener decat fata de altii. Stii, relatiile din ziua de azi, acestea superficiale sunt in regula pentru moment. Pentru o perioada scurta. Apoi insa vei simti nevoia acelui contract pe care semnezi in fiecare seara si dimineata cand te trezesti cu un sarut si o privire calda in ochii unei persoane deosebite. In mod clar singuratatea e buna. Insa cand nu exista o astfel de persoana. Odata ce gasesti o persoana deosebita e de datoria ta sa o vrei. Si sa ii arati ca o meriti.

| Monica a răspuns:

Am sa-ti raspund din punctul meu de vedere.In momentul in care iubesti, nu te saturi de persoana iubita.Asta daca iubirea este intr-adevar(in adevaratul sens al cuvantului) adevarata! Nu ai cum sa ''nu ai chef''. Probabil nu ai chef de anumite chestii ''impreuna'' cu ea/el. Dar nicidecum sa te distantiezi de respectivul/va.
Acum, in general.combinatiile din ziua de astazi sunt tare destramoase.Totul se i-a ''peste picior'', nimic serios.Nu toti sunt la fel, dar majoritatea ''adolescentilor'' asa procedeaza.
Presupun ca ai dori sa iei o decizie.Catalogheaza dragosteahappy.
Gandeste-te de ''n'' ori inainte sa faci ceva. Nu de alta, dar sa nu regreti pe urma!

| cosmina05 a răspuns:

Prietenul meu stie pas cu pas ceea ce fac si nu ma deranjeaza pentru ca nu am ce sa-i ascund, chiar il iubesc si cred ca are mai multa incredere in mine atata timp cat tin cont de parerile lui. iar el e cam posesiv, insa nu ma deranjeaza

Răspuns utilizator avertizat
| Larisa_7991 a răspuns:

Pai daca unii nu au gasit inca persoana potrivita, de care chiar sa se indragosteasca normal ca zic ca e mai bine de unul singur... daca gasesti persoana potrivita iti vei ori sa fii numai cu ea.
Da, sunt si unele momente cand avem nevoie de liniste, nu ca prietena-prietenul sa ne bombardeze cu telefoane si mesaje sau sa banuiasca ceva.

| Loryoficial a răspuns:

Eu as prefera cu prietena langa mine si cu toti prietenii! [100% distractie ]tongue

| ILied a răspuns:

Mie mi-ar place cu o iubita langa mine. Am daja una si ma simt excelent. Deci, raspunsul e ca e mai bine cu o fata decat fara.

| catiluver16 a răspuns:

In general cu iubita...mda un app aici unde sunt eu sunt si my best friends.asa ca mie bine cu amn2 partile. sa sp asalaughing