| Maditssu a întrebat:

Mai poate fi totul ca inainte dupa o pauza de 3 luni? Ma intreb oare daca ma lupt cu morile de vant sau chiar are rost sa lupt pentru ceea ce-mi doresc.
M-am despartit de actualul meu iubit acum 3 luni dintr-o prostie dupa o relatie de 2 ani de zile si ne-am impacat recent. El imi spune ca nu mai poate fi ca la inceput, ca l-am ranit si oricat as incerca el nu mai vrea sa mai fie cum a fost la inceput.
Credeti ca pot sa lupt in continuare ca totul sa fie bine? Sa incerc sa readuc totul la normal? Ati mai avut astfel de experiente? Eu am speranta ca pot repara totul, sa lasam in urma trecutul si sa fie bine si in acelasi timp sa il fac si pe el sa fie acelasi baiat iubitor. Multumesc.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde daca el e de acord sa iti mai dea o sansa, daca insisti si vezi ca ramane la fel de nepasator atunci lasa-l impace.

| Maditssu explică (pentru mgtow):

Cu siguranta asa voi face. La urma urmei, am si eu demnitatea si orgoliul meu. Multumesc frumos

| mgtow a răspuns (pentru Maditssu):

Sa cresti mare.

| RXN a răspuns:

Daca nu a mers o data, slabe sanse sa mearga a doua oara.
3 luni nu schimba mare lucru, anii in schimb, da.Lupti cu morile de vant pentru simplul fapt ca el e sceptic in privinta relatiei[si pe buna dreptate] si da vina numai pe tine,ceea ce e o idiotenie.O relatie nu se sfarseste numai din cauza unuia.
Da,am avut astfel de experiente,numai ca noi nu ne despartisem,ci doar incercam sa 'uitam trecutul si sa luam de la capat'.Ei bine,nu se poate,nu merge. Daca sfoara se rupe, chiar daca refaci legatura, nodul tot ramane.E fara sens si o sa suferiti amandoi.

| Prefersanu a răspuns:

Mai eu am trecut la fel cu prietena mea si pentru motive serioase ne-am despartit...noi avem 1 an si jumate cam asa dar pana acum ne-am despartit de 3-4 ori si de fiecare data din cauza ei si ziceam de fiecare data ca nu voi mai fi lafle ca ma voi racii ca o sa incep sa fac si eu prostii si sa fac ce face ea si chestii.Ghici cine ii cumpara flori acum minim 1 data pe luna o alinta toata ziua si face tot ce ii cere? corect : eu. Fi fara grija daca e genu de baiat sufletist eu zic ca o sa ii treaca, acum daca ai putea sa fi mai concreta sa imi spui de ce v-ati despartit si a cui e vina ar fi perfect daca e ceva mai personal ai putea sa imi dai chiar mie un mesaj privat.Tu zici ca el zice ca l-ai ranit prea tare, sunt curios ce ai fi putut face si iti spun parerea mea de baiat daca doresti cat de tare m-ar deranja pe mine si daca eu mi-as revenii. Mult noroc zic eu si astept sa imi raspunzi.

| Sweete a răspuns:

Poate fi totul ca la inceput dar depinde si de el nu doar de tine pentru ca el trebuie sa fie intelegator si incearca sa ii castigi increderea trebuie sa il faci sa inteleaga ca trecutul numai conteaza si sa se gandeasca la viitor incearca sa il faci sa te creada intr-adevar cand ii spui cat de mult il iubesti spune-i ca nu exista o alta persoana pe care sa o iubesti mai mult sper ca te-am ajutat bafta :X

| Maditssu explică (pentru Sweete):

Este genul de om care iti sustine punctul de vedere pana la capat si oricat as incerca sa ii schimb ideile din cap nu voi reusi. Eu voi incerca, dar daca o sa vad ca nu merita sacrificiul o sa-mi vad de viata mea. Multumesc frumos pentru raspuns.

| Sweete a răspuns (pentru Maditssu):

Asa este si iubitul meu cu greu incerc sa il fac sa inteleaga sper sa reusesti si u

| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Eu sunt cu prietenul meu de 7 ani.si ne-am despartit de 100 de ori credlaughing si intotdeauna am luptat sa fie totul k la inceput si a functionat.cel mai mult am fost despartiti o luna si dupa ce ne-am impacat ne intelegeam mai bine ca niciodata.si acum nu ne-am mai despartit de vreo doi ani.bine k ne mai certam.k orice oameni dar nu ne despartimhappyDeci se merita sa incerci sa readuci totul la normal.parerea mea.Bafta multa!

| Maditssu explică (pentru myhaelutzza):

Intr-adevar,merita sacrificiul.Insa el nu va misca un deget(cel putin asa zice) si nu pot sa fac eu singura toata relatia.
Multi ani inainte cu iubitul tau si multumesc pentru raspuns!

| myhaelutzza a răspuns (pentru Maditssu):

Mersi pentru urare! De multe ori si eu am tinut singura relatia. aveam impresia k numai eu vreau ceva serios si el nu.dar pana la urma s-a schimbat si el. Daca totusi il iubesti incearca sa mai salvezi ce a mai ramas din iubirea voastra.Multa bafta, sa fii iubita si fericita!

| cL33loo a răspuns (pentru Maditssu):

Merci pentru urare, dar sunt baiat. Cat despre chestia cu miscatul degetului, este intru totul despre orgoliu. Vrea sa-ti arate ca l-ai ranit. Daca o sa o tina tot asa pe suparatul, daca va considera ca are " rani sufletesti " si nu va vrea sa le vindece, e o cauza pierduta. Cu parere de rau iti spun asta, ca am trecut si eu prin asa ceva... ea avea "rani sufletesti " de cateva luni, dar de fapt era doar orgoliul ei. Vroia doar sa ma chinuie. O sansa este: sa incerci sa-i spui ce eforturi ai facut pentru. relatia asta, cumva sa-l faci sa-si deschida ochii, sa realizeze ca tu il vrei cu adevarat. Dar poate avea un efect de 2 secunde, sau un efect permanent. Cat despre chestia ca`ti spune ca nu vrea sa mai fie ca la inceput, este o zicala. " Never like before! Maybe better... but never like before ".

| cL33loo a răspuns:

Eu un lucru iti spun. Daca si el vrea lucrul asta, cu adevarat... sa fie ca la inceput, cum erati voi inainte, este posibil 97%. Dar daca el tot o tine suparat, si nu o sa doreasca sa uite, sa vindece acele " rani "... nu ai sanse. Never like before, maybe better. But never like before!

| Maditssu explică (pentru cL33loo):

Nu stiu daca nu il vrea cu adevarat,sau imi zice ca nu mai vrea sa mai fie ca la inceput doar ca sa ma raneasca. Ma gandesc ca poate este o chestie de orgoliu, nu stiu. Eu o sa am rabdare si o sa dau tot ce-am mai bun.dar daca nu se poate, o sa renunt. Multumesc frumos pentru raspuns.