| 1libercugetator1 a întrebat:

Mai se merita in ziua de azi sa iubesti cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Da,dar important e sa gasesti persoana potrivita pe care s-o iubesti

10 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Si nepotii tai vor intreba acelasi lucru peste n ani.

| carminaburana43 a răspuns:

Merita,daca nu iubesti cu adevarat nu traiesti cu adevarat chiar daca iubirea cere si suferinta.

| Nu a răspuns:

Nu, nu se mai merita. Ramai singura toata viata.

| Neinteresantul a răspuns:

Dar te mai victimizezi mult? Crezi ca in felul asta vei agata vreo fata? Deja devine penibil. Sunt multi care au trecut prin multe alte chestii si tot nu se victimizeaza asa cum faci tu. Oricum nu-ti pasa de raspunsuri, tu doar vrei sa agati. Din moment ce ai numele ala, intrebarea e nula. Foloseste-ti capul si agata fetele intr-un alt mod.

| neutrino a răspuns:

In primul rand merita pentru tine...

| τττ a răspuns:

Merita,unele persoane merita iubire si respect!

| Cosmin1I a răspuns:

Sigur..atat timp cat gandesti si cu creierul si cu inima. Daca te lasi condus/a de sentimente vei avea oarecum de suportat consecinte. Poti foarte frumos sa te gandesti de 2 chiar 3 ori inainte de a face un pas in fata deoarece apoi vei fi nevoit sa faci 10 inapoi.

| millyca a răspuns:

Nu, dar de mult nu (se) mai merita, nu de acum...

| Cat a răspuns:

Da, intotdeauna merita sa iubesti cu adevarat si sa iti exprimi sentimentele. Toata iubirea inchisa in cineva s-ar putea traduce la fel de usor in tacere.

| AnDrEeAadd a răspuns:

Bineinteles. Eu am prieten de 2 ani, am o relatie extraordinar de frumoasa. Iti doresc sa iti gasesti si tu iubirea si sa treci peste dezamagiri.Te pup!