| kitzulea a întrebat:

MAI SUNT VIRGINA? am o intrebare la fete trecute deja prin actul sexual.Am 17 ani si cu prietenul doar ne excitam, desi uneori foarte tare, sincer citiodata utiliza si degetul pentru a ma excita.Ieri mi-a spus ca nu m-ai sunt virgina.Si ca sa fim siguri mi-a introdus penisul.Aintrat insa undeva pe jumatate, dupa care m-am speriat (nu de durere, psihic) si am incetat. Nu am avut nici dureri, nici singe nimic.Totul a fost ca de obicei, atunci de ce a intrat pe jumatate:? Mai sunt virgina?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina. A intrat pana a atins colul uterin (la 8-9 cm de vagin). Dupa aceea trebuia sa impinga un pic mai tare si fiind prima penetrare ar fi putut fi dureros. Dar alte semnificatii nu are. In nici un caz nu mai esti virgina. Nu uita de primul consult ginecologic in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| wildthing a răspuns:

Eu stiu pe una care s-a tarat cu o intreaga unitate militara, apoi s-a cusut si s-a maritat cu un popa care a luat-o de fata corecta. Ce crezi, aia era virgina cand s-a maritat cu popa? rolling on the floor Tu crezi ca doar o chestie nesemnificativa, numita himen te face virgina? Daca spre exemplu, nu ti-a intrat niciodata vreo poolicica in pasarica dar ti-o tragi in poponet "like is no tomorow", ce crezi, mai esti virgina? laughing

| shtephie a răspuns:

Nu mai esti din moment ce ati facut-o!

| Narcis2007 a răspuns:

Daca ti-a intrat nu mai esti...imi place faza asta:"mi-a spus ca nu mai sunt virgina si ca sa fim siguri mi-a introdus penisul"rolling on the floor

| Alexakos a răspuns:

Daca a intrat numa pe jumatate, da esti inca virgina desi poti sa faci sex si sa nu curga sange, dar eu unu sunt sigur ca esti inca virgina.

| Ea12345 a răspuns:

Nu mai esti virgina.AI avut contact sexual, deci nu mai esto 100%.

| Elena_8633 a răspuns:

Deci mie mi se pare o prostie ca o fata de 17 ani sa o faca. Eu zic ca de la 20 de ani + in sus nu iti mai vine. dar in fine... eu stau ff mult pe xaturi si mai era un nebun de vreo 15 ani. Mi-a zis : ''o fata de la 14 ani nu mai are voie sa fie virgina'' ce ***. sunt femei care o fac la 40 de ani. profa mea din clasa a 5 a mai facut asa ceva pe la 26 de ani. a nascut o fata care i-a murit chiar de ziua ei. ''7'' ani intr-un accident de masina sad Dupa care a mai facut dar na putut sa nasca si abia la 45 de ani a mai nascut. dar acum faci cum crezi viata sexuala la 17 ani este o tampeniewinking de si. cand esti tanara nu te int ca iti place si asa,. dar in momentul in care cresti judeci altfel tongue mai ales ca baietii in ziua de azi de lasa gravida dupa care ''nu te cunosk''. si majoritatea zic ca daca esti o fata/femeie frumy n-ai cum sa faci copii la 30-40 de ani...

| Elena_8633 a răspuns:

Daca dai funda.Mai copile am 10 ani si stiu raspunsul.Ink esti virgina pentru ca 1. a intrat pe jumate 2. nu s-a spart aia cum s-o fi numind

| nobody_7049 a răspuns:

Nu are cum sa mai fi pentru ca himenul e undeva foarte foarte aproape de ' gaura ' la aprox. 1cm

| SecretWish a răspuns:

E posibil sa fi, depinde de adancimea vaginului big grin

| babydolldeea a răspuns:

Ammmm... paiiii teoretic si psihic nu mai esti virgina dar fizic nu se stie, s-ar putea sa mai fi s-ar putea sa nu mai fi. nu te-a durut deoarece a intrat numai pe jumatate, dupa ce intra pe jumatate trebuie sa impinga mult mai tare si credeca daca intra toata simteai sigur o durere puternica uffff si iti sugerez sa te duci la un consult ginecologic daca ti-a introdus penisul fara prezervativ ca sa eviti o boala prin contact sexual dar iti sugerez sa vorbesti cu doamna doctor si sa o rogi sa verifice daca mai esti virgina inainte sa iti faca testul papanicolau, aprppo orice ar fi stai linistita si nu te agita happy eu am fost virgina acum 2 luni si m-am protejat cu prezervativ dar imi intarziase 5 zile si plangeam de frica laughing si i-am zis lui tata ca proasta desigur m-am ales cu o cearta cat mine de mare si pana la urma imi venise dar m-am dus singura la ginecolog ca sa fiu sigura ca sunt inregula eram speriata rau dar nu s-a intamplat nimic rau happy

| Catalin97 a răspuns:

Ce futazioase sunt fetele in ziua de azi!