| anonim_4396 a întrebat:

Maine fac cu prietena mea 4 luni, ma iubeste foarte mult insa nu pot zice si eu acelasi lucru cred.De vreo 2 zile m-am uitat dupa alta fata si pe moment m-am indragostit de ea dar mi-a si trecut in aceeasi zi..insa din momentul ala nu mai simt nimic pentru prietena cu care sunt acum, simt ca nu o mai iubesc,cand vorbim la telefon ma plictiseste rau, si ea ma iubeste enorm si tine foarte mult la mine sad Ma urasc pe mine ca de ce nu o mai iubesc ca acum cateva zile..brusc nu mai simt nimic pentru ea si nu vreau sa ma despart de ea.Ce sa ma fac? nu pot sa ii zic ca, crede ca vreau sa ne despartim si nu vreau asta dar nici sa fim impreuna si sa nu o iubesc.a disparut undeva sentimentu ala si nu il gasesc si il tot caut.Un sfat?

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Stii ca nu inseamna neaparat ca nu o mai iubesti, dragostea nu disparea asa ori si cum, se numeste monotonie de cuplu, si se poate rezolva, discuta cu ea(comunicarea e totul), incerca-ti lucruri noi (nu neaparat sexuale), iesiti in locuri diferite si evitati rutina in relatie totul mereu trebuie sa fie spontan si frumos. Daca tot nu reusesti, trebuie sa ii spui va intelege dupa ceva lacrimi si nopti albe, dar va aprecia mai mult decat sa o inseli si sa fii cu ea in timp ce nu o iubesti. Cheers.

18 răspunsuri:
| claaau a răspuns:

Apoi fra eu zica ca dupa 4 luni nu poate fi iubire sau poate fi dar minima si uite ai trait tu acest lucru ca te-o atras alta care te-o facut s-o uiti pe prietena ta. Pai daca o iubeai pe ea pe alta fata n-o mai vedeai pe aia frumoasa si atragatoare si tot timpul gandul tau era doar la iubita ta, eu zic sa te uiti bine in inima ta si sa decizi ce simti si pentru cine pentru ca nu are rost s-o amagesti pe saraca fata daca nu mai ''simti'' nimic pentru ea. Succes

| kiv1990 a răspuns:

Tu ce ai de gind sa te casatoresti cu ea?
stii cind esti intr-o relatie ai sex garantat

| Anastasya01 a răspuns (pentru kiv1990):

Pn tine in relatie conteaza doar ca ai acces la sex garantat?

| kiv1990 a răspuns (pentru Anastasya01):

Pai anisoara depinde de faptul ce simt fata de ea, daca sunt indragostit de ea atunci nu insa daca e doar o placere atunci da. oricum la 20 de ani nu am de gind sa ma casatoresc, dar o relatie de acum pina la 26-... ani nu va tine. Tu cum crezi?

| Anastasya01 a răspuns (pentru kiv1990):

Daca e iubire cum zici tu de la 20 pina 26 de ani poate sa tina.)asta depinde de dorinta de a fi impreuna.

| Anastasya01 a răspuns (pentru kiv1990):

Si sex poti sa faci cu oricine, dar sa simpti iubirea nu e dat fiecaruia

| kiv1990 a răspuns (pentru Anastasya01):

Pai eu tot asa am zis, ceva timp in urma eram indragostit de o fata care era baptista, ei si o iubeam foarte mult, chiar ma gindeam sa intemeez o familie cu ea. insa ea si cu tatal ei spuneau ca pina la nunta fara sex, insa eu ma gindeam sa ma casatoresc pe la vreo 26-27, ei si de la 18 la 27 fara sex e cam rau. apoi am plecat in SUA si am locuit acolo 2 ani, ei si SUA m-a stricat

| Anastasya01 a răspuns (pentru kiv1990):

Hey.Daca o iubeai cu adevarat aveai chiar sa o inseli pe ascuns cu una de aia care de 100 lei pe o noapte fara ca ea sa stie.

| kiv1990 a răspuns (pentru Anastasya01):

happy da anisoara chiar imi placi, insa nu cred ca ar mai fi fost ceva serios

| Anastasya01 a răspuns (pentru kiv1990):

Nu sunt Anisoara dar Anastasya, si mie imi place felul meu de a fi)

| kiv1990 a răspuns (pentru Anastasya01):

Mii de scuze, am incurcat, sper ca nu te superi happy?

| Anastasya01 a răspuns (pentru kiv1990):

Nu..Totul e okey totul se mai intimpla

| kiv1990 a răspuns (pentru Anastasya01):

Nasty eu ti-am trimis un mesaj, nu vrei sa-l citesti?

| Anastasya01 a răspuns (pentru kiv1990):

Deacuma miine.)anastasya.01m contacteaza.)

| kiv1990 a răspuns (pentru Anastasya01):

Papa
vise placute

| ooolifeoolol a răspuns:

Discuta cu ea.O relatie cere comunicare si efort.

| Laugh25 a răspuns:

Incearca sa-i spui ca nu te mai atrage si ca nu mai simti asa puternic cum simte ea.Dar spune'i ca vrei sa mai fi cu ea dar ca te plictiseste, iar ea cu siguranta va incerca sa te atraga din nou si sa te recucereascatongue

| Anastasya01 a răspuns:

Daca nu mai ai sentimente de ea spunei.Nu o chinui.Shi tie iti este rau dar ei ii este si mai rau shtiind ca te intilnehsti cu ea doar din mila. Spune-i adevarul.O sa o doara ..Insa o sa fie mai bine.Fa-o.Acum decit prea tirziu.