| viorelaaa a întrebat:

Maine ma duc la ginecolog, am programare, dar faza e ca mi-a venit menstruatia.imi mai poate recomanda anticonceptionale fara sa mai fac analize? se poate doar sa-mi puna intrebari despre corpul meu? vreau neaparat sa incep acum sa le iau, nu mai pot astepta pana luna viitoare, cand imi vine iar, ca am inteles ca incep a se administra in primele zile de menstruatie.multumesc!

4 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

La ginecolog nu prea te duci cand esti p stoplaughing) Nu poate sa-ti prescrie anticonceptionale fara analize... thinking

| cristina d a răspuns:

Te poti duce cand esti pe stop la ginecolog doar ca e putin jenant pentru amandoua(sau amandoi), si cel mai important nu poti face analizele pentru ca nu ies bine.Ma tem ca trebuie sa mai astepti o luna sau sa folosesti prezervativ. Poti sa- rogi sa-ti prescrie si anticonteptionale asa dupa ureche dar problema e ca poti sa faci o deraglare hormonala si sa te ingrasi...vezi tu. Pupici.

| Missbabydoll a răspuns:

Ginecologul iti recomanda anticonceptionale doar pe baza unor analize pe care nu ai cum sa le faci pentru ca ti-a venit menstruatia si vor iesi modificate. De fapt anticonceptionalele incep sa se administreze chiar in prima zi de menstruatie. Care e graba? De ce nu mai poti astepta pana luna viitoare? Cum ai stat atat timp fara ele nu mai poti astepta o luna?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate nu iti poate prescrie anticonceptionale fara consult ginecologic. In plus, ca sa te protejeze, trebuie luate din prima zi de menstra, ceea ce nu se mai poate intampla luna asta. Crede-ma, nu exista absolut nimic atat de grav incat sa nu poata astepta inca o luna. E vorba de sex, n-o sa moara nimeni inca o luna.