| raluka_8394 a întrebat:

Maine ma intalnesc cu un baiat care nu l-am mai vazut niciodata... dar stiu totuldespre el pentru ca am conversat foarte mult pe mess... dati-mi si mie niste intrebari ce asi mai putea sal intreb sunt cam timida, rusinoasa. dau fundii

Răspuns Câştigător
| Mrlove a răspuns:

Pai de obicei el trebuie sa tina vie conversatia, daca ramaneti in pana de subiectie il intrebi simplu despre ce vrei sa vorbiti sa ajungeti la un subiect comun, ps poti sa vorbesti si despre capra veciunului nu prea conteazalaughing atata timp cat este cat de cat haios, dar cum am zis mai sus :d el probabil va vorbi cel mai multwinking asta e datoria barbatului sa mentinem atentia femeii laughing bafta

4 răspunsuri:
| MidnightLady a răspuns:

Intreaba-l cand si cum se folosesc semnele de punctuatie, ca vad ca nu le stapanesti foarte bine.

| deadea23 a răspuns:

Raluka, de la o vreme toti se cunosc pe internet si dupa ce considera ca se cunosc destul, se intalnesc.
Eu consider ca oamenii sunt mai timizi de cand vorbesc mai mult in scris. Gesturile nu prea mai functioneaza decat prin semne. probabil de aceea esti "cam timida". Nicio problema, se rezolva asta in timp!

Ceea ce ai putea sa-l intrebi, ar fi, despre viata lui. Ce ii place sa faca. Daca vezi ca si el te intreaba lucruri, inseamna ca e ok, dar daca asteapta doar de la tine, nu prea suna bine. :-s

Alte intrebari, gen "iti plac plimbarile?", "iti place mai mult sa vorbesti pe mess sau in realitate?", "ai animal de companie?", "cu ce fel de persoane te intelegi bine?". REPET, daca nu este sociabil si asteapta de la tine, nu stiu ce te faci cu el daca esti timida. laughing
Sper ca ti-am fost de ajutor si astept sa-mi trimiti un mesaj cu ce ai facut la intalnire. Bafta!

| bellaisa a răspuns:

Hmm.de ex sti ca vrea sa dea la nu stiu ce facultate, chiar daca stii asta, ii spui: si cum ziceai, vrei sa dai la "drept"? tu intreaba, chiar daca stii dar ai grija sa nu pari nici uituca, si incepe intrebarea cum asa : "si cum ziceai?, imi spuiai ca...,"etc gasesti tu solutii p emoment.si eu sunt in situatia ta, stiu totul despre ei, pentru ca ma intalnesc cu un baiat dupa vbim vreo 3 luni p mess, si in astea 3 luni cam stiu totul happy dar fac cum ti-am spus si tie mai sus tongue... ti-am zis, atunci pe moment gasesti solutii, si o sa deschida si el subiecte, deci nu iti face griji happy, take care happy

| GrecuCristi a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te duci poate fii vreun obsedat sexual!