| IloveSumme a întrebat:

Maine ma vad cu prieteni/prietenele iubitului meu. El nu-si face griji, spune ca va fi ok. Insa eu da, am emotii. Cu unii dintre prieteni lui ma inteleg super straight face, dar pe fete inca nu le-am cunoscut straight face si`mi fac griji. Sunt fete f frumoase, amuzante, de bani gata... si nu stiu cum sa ma comport sa le fiu pe plac. Sfaturi!? sad

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vezi,tu pleci de la ideea ca ele sunt frumoase, amuzante...Nu gandi asa,sau, ma rog, nu pune accentul pe asta.Si TU esti frumoasa, amuzanta, ai o inima mare si curata.Fii constienta de lucrul asta si mergi cu zambetul pe buze. Spui ca ii stii pe baieti.E bine,te poate ajuta lucrul asta,in sensul ca poti spune "ce frumoasa e prietena ta","ce mult imi place bluza prietenei tale","ce ochi albastri are prietena ta",etc,ai prins ideea,nu? Deci,cu baietii,vei discuta doar despre prietenele lor,pentru ca daca esti prea prietenoasa cu ei,sa nu o apuce pe vreuna gelozia,bine? Apropie-te de cea pentru care simti cea mai multa simpatie sau care iti zambeste si discutati despre baieti,despre prietenii vostri, tu de al tau, ea de al ei.Nu aveti ceva de impartit sau de castigat, doar incercati sa deveniti prieteni cu totii.Vei fi bine intentionata,vei zambi, nu sta tot timpul in bratele prietenului tau, da atentie tuturor si totul va merge bine.Hai,fara emotii.Sa te distrezi bine! Pa, pa.

| Азбука a răspuns:

Fii naturala.

| xxx1 a răspuns:

Hei nu te ingrijora fii tu cum esti "naturala" pentru ca daca iti vei arata fata ta falsa nu cred ca ar fi bine pentru ca mai devreme sau mai tirziu te vor cunoaste mai de aproape si atunci va fi mai rau(crede-ma ca si eu am crezut ca trebuie sa fiu alt fel nu eu insumi si pina la urma prietenii lui s-au suparat pe mine ca nu l-eam spus cum sunt eu reala s-a primit intr-un fel ca i-am amagit)sigur ai grija la ce faci,cum te comporti si cum vorbesti(nu vulgar sau grosolan)cum te imbraci la fel e important sa nu fie prea deschis sau prea incarcat desigur conform anturajului in care veti fi incadrati(bar, restaurant, la o plimbare, etc)iti urez bafta si nu uita nu arata pe tine ca te jenezi sau ca ai emotii de altfel parerile se vor schimba (V) imi scrii cum a fost okey happy