| Hank a întrebat:

Mam intilnit cu o prietena si ne-am lasat, si nu am vb o perioada de timp dar acum vorbim si i-am propus daca doreste sa avem o relatie din nou si spus ca ce nu mai sunt fete si nu doreste si ca va trece, ce sa fac sa o cuceresc din nou si sa vb cum vb mai inainte? nu pot fara ea((((

2 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Spune-i"draga mea,de o vreme incoace simt furnicaturi in stomac, am crezut ca raman la stadiul de larve insa, de fiecare data cand te intalneam ele(larvele!)se transformau in fluturi! Nu vrei sa-i inmultim impreuna?"sper s-o oti convinge ca se infiripa ceva intre voi si sa simta exact acelasi lucru pentru tine!

| LittleRose a răspuns:

@ maradi3, nu mi-o lua in nume de rau te rog.Cu o astfel de replica fata va rade si chiar nu il va lua in serios. Daca ti-a spus ca mai sunt si alte fete ii puteai spune ca tu doar pe ea o vrei, ca nu ai reusit sa o uiti.In cazul in care refuza categoric o refacere a relatiei inseamna ca ori nu se mai simte atrasa de tine ori nu vrea sa sufere.Prin conversatii amicale, glume agreabile si petrecerea timpului impreuna cu ea o poti face sa revina la sentimente mai bune.Astfel,reusesti atat in cazul in care nu mai simte nimic pentru tine cat si in celalalt caz in care nu ar vrea sa sufere.Ii demontrezi ca esti o persoana placuta,diferita de restul baietilor. Fetele,in ziua de azi,indiferent ce armura afiseaza la exterior,in interior isi doresc toate sa dea peste baiatul perfect, calm, care stie sa le pretuiasca intr-adevar.Insa,nu prea mai exista asa ceva.As aprecia sincer sa ma contrazica unii baieti...Mult succes!