| andrabaa a întrebat:

Mama si tata nu sunt de acord cu iubitul meu. ce pot face ca sa i conving ca e un baiat bun?

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Aici sunt mai multi disponibili sa te ajute, daca e ceva prea delicat trimite-mi mesaj pe TPU :p dar iti dai seama ca nu exista vreo fraza magica sa-i convingi, ci doar sansa sa intelegi mai bine situatia daca auzi pareri din afara happy

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De ce anume nu sunt ei de acord?

| CandyES a răspuns:

Puteai si tu sa faci in asa fel incat sa afle cat mai tarziuhee hee sau niciodata daca relatia nu este stabila. Pai in primul rand cati ani ai? Ai macar 17, 18? stiu si ei ca la varsta ta sunt primele iubiri, ele o sa treaca nu sunt de acord poate pentru ca cred ca te influenteaza rau. Ca sa-i cnvingi ar trebui sa le dovedesti prin fapte altfel nu ai cum nu o sa te creada. Ar trebui sal chemi la tine si sa intre in relati bune cu ai taiwinking.

| n30x a răspuns:

Pai daca e baiat bun nu ar trebui sa ai probleme in a le demonstra asta big grin

| blondina16 a răspuns:

Da stai linistita ca nici ai mei nu au fost de acord la inceput... dar cu timpul si-au dat seama ca nu au se mai imi faca m-a lasat sa fiu cu el. Poti vorbi cu ei si poate te vor lasa, dar mai baga de la tine...e baiat bun nu ma pune sa fac nu stiu ce ca alti si din astea

| andrabaa explică:

Da-mi id tau ca sa iti spun pe mess...

| dorin78 a răspuns:

In general parintii nu is de acord, cand vine vorba de varsta in speciali la adolescenti, precizeaza mai intai ce varsta ai si ulterior o sa primesti raspunsuri.