| mikeroo a întrebat:

Masturbare-disperare.Salut sunt un baiat de 19 ani,normal(sau nu prea din cauza masturbarii excesive pot zice). Masturbarea asta ma distrus,cel putin din punct de vedere fizic(dar si pshihic cu siguranta), as vrea sa reusesc sa scap de ea enorm, da e ca si un drog.Am devenit obsedat sexual cred,ma masturbez zilnic, imi masor pensiul care are 16, 5-17 cm fara sa apas in piele os, vreau sa ating nu stiu ce ideal, cand intru in casa jap al calculator si ma masturbez.AS VREA SA SCAP,stiti ceva metode?(vointa incerc dar tot cedez)medicamente,calmante etc? activitate am zilnic,prieteni,fotbal,bere,fete detoate nu duc lipsa de nimica am si prietena,dar nici sex nu mai fac acum,ma multumesc(chair imi doresc asta ci nu sex) cu masturbarea, iar performatele fizice au scazut dramatic, inainte alergam 11 km lejer gen 5 pe timp restul 6 pentru rezistenta,dar la un tempo bun,ma terminat masturbarea acum am picoare de guma,numa rele mi-a adus,as vrea niste solutii va rog de la cei care chiar se pricep,si poate au trecut prin asta,mersi mult(anticipat) asta e recunosc ca am devenit un degenerat,un onanist,dar macar incerc sa scap.(si un sfat de la mine DES nu sunt in masura,tocmai eu care am cazut sub acest viciu, nu va apucati de acest sport imputit, apucativa de jogging fotbal altceva dar nu asa ceva)

12 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pacat ca n ai aflat dinainte ca masturbarea este asemenea unui drog un drog care te va distruge treptat! Si cred ca totul se trage de la calsculator mai intai cred ca ai o problema si cu clacluatorul esti dependent si de calculator! Ce zici poti sa arunci calculatorul la ghena?!

| Dizzyz a răspuns:

Si eu am fost asa.Ma masturbam de 3-4 ori pe zi.Cand vene-am acasa ma pune-am pe calculator, m-ai face-am m-ai tarziu, m-ai face-am m-ai tot face-am.
Singura modalitate este sa te rogi la dumnezeu sa nu m-ai ai pofta asta.
Eu m-am, si a disparut aceasta pofta.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici psihologul, nici doctorul nu te scapa de asa ceva, deoarece e in joc propria ta intimitate, unde acestia din urma, nu se pot confrunta.

Cauta-ma pe "spre_zero"(fara ghilimele) la yahoo, si luam legatura.
Eu am scapat de acesta, chiar de unul singur, dandu-mi seama ca ma distruge fara mila.
Te rog nu zabovii in aceasta patima, cauta sa scapi.
Vreau sa te ajut, ca stiu cum e sa nu poti sa lupti indeajuns.Hai sa luam legatura, si sa scapi si tu odata, sau macar incercam.
Eu am incercat, de am zis ca n-am sperante sa mai scap. Dar uite, am o luna si ceva, si nici nu-mi mai pofteste de asemenea grozavie.

gaseste-ma repede ->> spre_zero (si hai sa lucram la asta, nu deznadajdui, ca scapi si tu sigur! )

| Ella3133 a răspuns:

Ai incercat in fel si chip sa faci sex cu prietena ta?

| mikeroo explică (pentru Ella3133):

Da...dar nu prea mai pot deoarece am inceput sa am ejaculare preroce...si nu prea mai sunt asa entuziasmat cand vine vorba de sex.Inainte nu aveam probleme ajungeam si la 30-poate si 40 minute.Acuma dupa 3-4 min sunt gata, de cam juamte de an am problema, si cam de 2 ani ma masturbez in halu asta, inainte eram mai normal.

| Liviu_2019 a răspuns (pentru mikeroo):

Pentru ejaculare prococe ti-as recomanda sa folosesti Stud Forte am auzit ca e bun pe unele forumuri daca cauti vei gasi pareri pozitive despre el dar stii cum e depinde de la caz la caz. Nu e scump e vreo 50 60 RON dar mai sunt si alte produse la preturile astea creme spray-uri cu care sa te dai inainte de actul intim. Iti spun asta ca poate daca te va tine mai mult iti va reveni pofta de sex cu prietena si te ajuta indirect la scaderea frecventei masturbarii.

| EvelynCocainIIIa6 a răspuns:

Si eu sunt fata, dar in afara de oboseala zilnica nu am mai nimica, si nah ca stau mult la calculator, dar e la fel si la fete?

| Adelynn777 a răspuns:

BA boss nu exista nici un medicament doar sa ai vointa trebuie sa spui de azi nu ma mai masturbez gata s-a terminat si asculta cat mai multe melodii din acestea care te calmeaza care te fac sa nu te mai gandesti la acet viciu....trebuie sa lupti doar asa sau roaga-te la Dumnezeu ex.(Doamne da-mi putere sa trec peste acest viciu) ca sigur scapi 100% tu nu ai incercat cu vointa ca daca incercai mergea, tu tot acolo la filmele porno pe care le-ai vazut te gandeai limpezesteti mintea nu te mai gandi acolo si reapucate de alergat ca si eu alerg! bafta boss si rezista!

| Andrei2903 a răspuns:

Daca ai prietena incearca sa faci alte pozitii, incearca anal, orice numai sa fie ceva nou, incercati jocuri etc.Succes!

| Ștefănescu_Tiberiu_1986 a răspuns:

Fără mișto, du-te la un psiholog/psihiatru, după caz.
Nu lua medicamente de capul tău!

| mikeroo explică (pentru Ștefănescu_Tiberiu_1986):

As merge la pshiholog, dar mi-e rusine sa abordez tema asta sincer...si pot aborda orice pshiholog? toti se ocupa cu domeniul asta?

| gigelionel a răspuns:

Vrei sa faci bani multi? Inregistreaza-te aici -> http://www.probux.com/? r=Skipper2506