| EUeStEEu a întrebat:

Masturbarea influențează ejacularea precoce?

10 răspunsuri:
| Anonimic a răspuns:

Nu are absolut nici o legătură

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| DenqOO a răspuns:

Asa și asa

| mastadont a răspuns:

Nu influențează însă te ajută dacă suferi de așa ceva. Dacă știi că vei întreține relații sexuale la noapte să zicem, o sesiune de masturbare înainte te va ajuta să nu ejaculezi chiar așa de repede. Ai grijă însă să nu te masturbezi prea mult înainte că s-ar putea să nu mai fi în stare de nimic.

| Den1sa a răspuns:

Da

| doctorandus a răspuns:

In anii '70 ideea ca masturbarea produce ejaculare precoce era o ipoteza cu probleme, in secolul XXI este pseudologia fantastica. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

Ca afirmi ca valabile flogisticul, eterul luminifer sau ca masturbarea produce ejaculare precoce, cam tot dracul ala e.

Poti citi mai multe pe http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| vasile2222 a răspuns:

O poate influenta intr-un mod pozitiv.
ex. te masturbezi si cand simti ca iti vine sa ejaculezi te opresti 1-2 minute apoi continui. Cu ceva rabdare ai sa poti sa te controlezi, sa ejaculezei atunci cand vrei.