| Lavinia695 a întrebat:

Mda...deci am avut primul contact sexual și nu am simțit pic de plăcere. Doar o scurtă durere și am sângerat. Întrebarea mea este: după câte contacte sexuale voi simții plăcere? Și voi mai sângera de acum? Dau funda

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie facuta o pauza si lasat sa treaca cateva zile pentru a permite sa se realizeze cicatrizarea ranii existente la nivelul himenului si pentru ca durerea sa dispara complet, precum si senzatiile de disconfort resimtite in momentul in care iti atingi sau toaletezi "pasarica". Urmatoarele cateva contacte sexuale insa al caror numar nu poate fi definit exact, trebuie sa fie de scurta durata si daca se poate cat mai tandre si delicate, deoarece doar procedand astfel vei putea spera ca intr-un viitor apropiat sexul sa reprezinte o placere, o adevarata satisfactie si nu o activitate facuta doar din obligatie. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Dacă înainte de asta nu ai avut niciodată un orgasm (prin petting sau masturbare), va trece probabil mul timp până să simți acea plăcere. Mai ales dacă ai un partener nepriceput.
Dacă vrei să scurtezi acest timp, pune singură mâna, rezolvă problema asta fără alt ajutor și apoi vei ști și ce să-i ceri partenerului să facă (eventual să-l mai și ajuți).

| Emilian65 a răspuns:

Placere adevarata vei simti dupa mai multe acte sexuale. De sangerat nu vei mai sangera pentru ca s-a produs dezvirginarea.

| mentholinks a răspuns:

Pai nu vei mai sangera. Placere nu stiu, poate-ti trebuie una mai mare.