| anonim_4396 a întrebat:

Medicul ginecolog isi poate da seama daca am fost dezvirginata in urma unu contact sexual, sau a masturbarii cu degetul? Pentru ca eu nu am avut contact sexual. insa mi. e frisa sa nu se fi rupt himenul "accidental", si sa creada ca mi-am inceput viata sexuala

Răspuns Câştigător
| Al3xandru87 a răspuns:

Nu isi poate da seama ginecologul, ce metoda ai folosit happy Dar daca nu tie rupt
happy Sugerez sa cauti ceva serios happy si sa fie ceva placut pentru prima data ( suna ciudat sfatul asta de la un baiat happy dar ma gandesc ca e un moment mult mai important pentru tine ca fata decat pentru un baiat happy sti virginitatea te nasti cu ea happy si u decizi in ce mod si cand vrei sa scapi de ea. " sa scapi de ea" nu e chiar tocmai adecvat... dar think twice, si daca nu mai esti virgina sper sa nu regreti pasul facut happy :* kiss

4 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Nu,nu isi poate da seama,medicul vede doar ca ai himenul fisurat. Oricum, medicul are datoria de a te intreba inainte de consultul fizic daca ti-ai inceput sau nu viata sexuala, deci nu exista dubii in privinta asta.

| lucik93 a răspuns:

Nu nu isi poate da seama.el poate sa-ti spuna daca mai esti sau nu virgina.nu poate spune cand si cum ai inceput viata sexuala

| baby_6195 a răspuns:

Medicul vede numai daca esti virgina sau nu. Dar nu poate sa stabileasca cauza dezvirginarii. Si oricum cu degetu nu cred ca ai sanse sa te dezvirginezi in cazul in care nu te-a durut si nu a curs sange.

| crushedrose a răspuns:

Prin masturbare cu degetul nu te dezvirginezi...si da medicul ginecolog isi poate da seama daca esti virgina sau nu...