| DarkAngel_1320 a întrebat:

Mereu e asa? Intre prietena si baiatul pe care il plac am ales prietena si la cateva zile ei doi s`au combinat. Eu am ales`o pe ea si ea il alege pe el? Stie foarte bine ca sunt moarta dupa el iar ea e cea mai buna prietena a mea crying Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu ar fi trebuit sa fii pusa in postura de a alege. Asta doar daca nu cumva ea te-a pus in fata acestei alegeri. Daca a facut-o, mijloacele ei nu au fost deloc ortodoxe, iar ea nu ti-a fost prietena niciodata. Singura scapare iti apartine tie, caci nu ai sesizat exact caracterul ei si nu te-ai retras la timp. Pe viitor sa fii mai atenta la astfel de alegeri si sa tii cont de faptul ca o prietenie se bazeaza pe sinceritate, pe sprijin reciproc si pe altruism. A avea o prietena inseamna sa ai un suflet langa tine, nu pe cineva cu care sa iesi prin cluburi. De aceea iti raspund ca nu este mereu asa. Acestea sunt cazuri care rezulta din imprudenta celor care isi ofera sufletul la indemana oricui. Deocamdata nu prea ai ce sa faci, decat sa te retragi din relatia cu amandoi si numai daca ti se va ivi ocazia din partea lui sa aveti amandoi o discutie amanuntita, il poti avertiza. Caci ea, ceea ce ti-a facut acum tie, va face toata viata tuturor, inclusiv si lui.

4 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

Aia nu se numeste prietena. Intrerupe orice legatura cu ea.

| albastrualb77 a răspuns:

Pai atunci ea nu se mai poate numi "PRIETENA TA". Te-a tradat ceea ce nu ar trebui sa existe intre prietene, sincer.

| Giovanna a răspuns:

Aia nu e prietena! Cine te-a pus sa alegi, de ce a trebuit sa alegi ca nu inteleg? Oricum, nici ea nu iti e prietena dar nici el nu stiu daca merita sa il placi asa tare, ce fel de baiat este daca face asa ceva?! Vorbeste cu "prietena" ta, spune-i ca nu e frumos ce a facut, eu una as rupe legatura cu ea daca as fi in locul tau, nu merita sa fie prietena ta! Nu inteleg de ce a trebuit sa alegi, ca sa-ti ia ea locul?

| elena_2091 a răspuns:

Vb cu ea fa-o sa inteleaga ca tu chiar il placi si ea nu a facut cea mai buna alegere din moment ce tu ai ales-o pe ea nu l-ai ales pe el ea poate crede ca tu daca ai aleso pe ea neaparat nu-ti mai place de ea eu cam asa cred