| Georgy_2066 a întrebat:

Mereu imi spunea sa cred in el, ca ma iubeste si nu ma va parasi niciodata. Ca sunt scumpa si ii sunt foarte draga. Eram soarele lui, raza de soare si nu stiu ce dracu mai inventa. Aproape s-a injosit de foarte multe ori in fata mea, spunandu-mi ca ma iubeste si ca sa nu-l las niciodata. Si intr-o seara, iubitul meu n-a mai raspuns la telefon. A incheiat relatia cu mine fara nicio explicatie.
Ajuta-ti-ma va rog.
Nu vreau sa-l pierd.Eu tot sper ca ne vom impaca.
Fara raspunsuri rautacioase.
Ce e de facut?sad

10 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Iubirea este un sentiment si ca orice sentiment se poate schimba, transforma sau disparea.
Lasa lucrurile asa cum sunt, cu timpul va veni si dragostea adevarata happy

| andu_9113 a răspuns:

Buna...eu nu cred ca te'a iubit...cand iubesti pe cineva nu poti renunta la el. Cred ca are pe altcineva si asta ar trebui sa te faca indiferenta fata de el.Totusi,incearca sa observi partea buna a lucrurilor.

| anss23 a răspuns:

După modul în care gândeşti şi ai descris situaţia cred că aceasta este una dintre primele relaţii ale tale, deci era oricum puţin probabil să dureze la nesfârşit.În primul rând asigură-te că s-a despărţit de tine, şi că nu e vorba de o neînţelegere.Nu trebuie să dramatizezi atât de mult situaţia, acceptă-i decizia şi mergi mai departe. Timpul vindecă toate problemele!

| Arrum a răspuns:

Incearca sa il recuceresti daca tu spui ca s-a incheiat relatia ta cu el arata-i ce are de pierdut si ai grija sa nu pari obsedata. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| neutrino a răspuns:

Baiatul te-a pacalit si...gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cei care dintr-o data fac acest lucru si-au gasit intre timp pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta.
Nu mai insista. Poate are nevoie sa fie singur, sa analizeze lucrurile. Ofera-i aceasta libertate.Fii ferm convinsa ca in curand vei primi o explicatie din partea lui.
Stai linistita, chiar daca suna greu.Ai putea sa-i trimiti un mesaj, in care sa-l rogi sa te sune cand poate vorbi si cand e pregatit.

O seara placuta.

| AndyLavy a răspuns:

Cam asa ceva am patit si eu cu muult timp in urma. si a trecut. Eu sunt de parere ca iubirea ( cea adevarata) nu poate disparea de la o zi la alta..trebuie luni, ani, chiar o viata. si in plus, un lucru pentru care sa se intample asta, ceva care sa motiveze despartirea. Nu pur si simplu. NU se face asa, nu se poate asa.STiu ca e greu si ai multe intrebari la care ti-ar placea sa iti raspunda. Eu zic sa il mai intrebi o data, pentru ultima data de ce, si sper sa iti raspunda, dar daca nu o face, pur si simplu inseamna ca nu te iubeste asa cum a spus.inseamna ca nu te merita si ca trebuie sa mergi mai departe. timpul le vindeca pe toate, chiar daca uneori e greu de crezut.

| MrAlex a răspuns:

Poate a avut telefonul la incarcat...dar cred ca el a gasit pe una mai "frumoasa" si nu te mai vrea pe tine straight face de acum sa numai crezi ce vrajeli zice unu ca pui la suflet si dupa nu iti pica bine... uital si mergi mai departe. daca tine la tine o sa te cautewinking

| VampireBlood a răspuns:

Recucereste-l! Bafta