| dolly20 a întrebat:

Merg la o intalnire cu un baiat si am nevoie de multe subiecte de discutie, nu vreau sa nu am ce sa zic, please help me!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji despre ce trebuie sa discuti la o intalnire. Oricum, daca vrei sa stii, probabil si el isi face griji pentru aceleasi lucruri big grin

Vorbiti despre orice, despre cat de frig e afara si cat de mult iti place cum ninge. Si el va interveni si iti va spune daca ii place, daca nu. Apoi poti sa-l intrebi ce-i place cel mai mult la iarna, la sarbatorile de iarna. De aici poti vorbi despre ce isi doreste de Craciun? despre ce crede ca primeste de Mos Nicolae. Tu sa vorbesti de tine, apoi de revelion. Poate sa vorbeasca de tenisi, imbracaminte, dulciuri, si tu poti sa-i spui ce-ti place, ce vrei, sau ce ti s-a intamplat candva cand erai mai mica.

Practic din orice poti deschide un subiect intens de discutii. Spre exemplu, numai de la fulgii de zapada ce departe am ajuns cu intrebarile si ideile.

La fel poti face si tu. Nu conteaza despre ce vorbiti, atata timp cat vorbiti despre ceva. Nu trebuie sa te simti prost. Daca vezi ca lucrurile nu merg bine, fa o gluma si poti sa povestesti ceva ce ti s-a intamplat recent, sau mai demult.

Mult succes la intalnire! Fundita? big grin

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este suficient un singur subiect, dar bun si acesta intra in obligatia baiatului, nu a ta. Initiativa ta trebuie sa vina putin mai tarziu...

| Mikysor17 a răspuns:

Bai esti nebunaaa laughing) Si ce facii iti scriii subiectele pe hartie? laughing))

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma poti discuta cu el orice, mai bine lasa-l pe el iar apoi ii spui inapoi decat sa il plictisesti. Ai mare grija sa nu il plictisesti.

| RAY a răspuns:

Ca baiat e de datoria lui de mascul sa vorbeasca cu o fata si sa o impresioneze de la prima intarnire http://www.descopera.ro/......erie-video
femela admira cea ce face masculu, ala nu-i mascul care nu impresioneaza femela parerea mea

| SimonaCristina a răspuns:

Lasa-l pe el sa aiba initiativa. Astfel vezi ce il duce capul...

| Danysan a răspuns:

Cea mai prosta idee e sa mergi la o Intalnire cu bagaju pregatit.Deoarece e de asteptat ca discutia sa o ia pe o cale neasteptata si nu stii cum sa reactionezi.Ideal ar fi sa adaptezi atunci pe momnet si in functie de situatie. Daca iti faci un speech intern si nu o sa poti sa il pui in practica cand vb cu el o sa ti se para naspa si o sa ai impresia ca gresesti cu ceva de el tot abordeaza subiecte care pe tine nu te intereseaza.Vb de voi, nu despre trecut (Important -nu vb de fosta/fostul pentru ca desii nu o sa spuna nimic in interior o sa se simta tare naspa.Pasiuni si sperante.Situatii de moment si de ce nu planuri de viitor. Pute-ti sa vb de muzica, arta, si chiar politica (nu am intalnit o asa fata dar ar fi interesant -Glumesc).El ca baiat o sa poarte discutia sau asa e normal, daca vezi ca se blocheaza, schimba centrul de atentie :Uite ce apus frumos, ce ochi frumosi ai. Uite ce parere ai de Relatiile din ziua de azi si cum ai vedea tu o relatie stabila si de durata.Fi creativa si calma. Calm chiar daca Fluturasii in stomac sar in sus si in jos cum fac niste canguri in calduri.Ai grija!